امروز برابر است با :1403-04-27
اتاق خواب پسرانه

طراحی داخلی اتاق خواب پسرانه با ایده های به روز

مجله چرخونکی : طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه اگر با شیوه ای اصولی انجام شود می توانید شاهد زیباترین و جذاب ترین دکوراسیون داخلی در اتاق خواب فرزند خود باشید.برای طراحی و دکوراسیون اتاق خواب پسرانه هیچ قانونی وجود ندارد، طراحی و دکور فقط باید عملکردی باشند یعنی شما باید از راه حل و مبلمان و قفسه هایی هوشمندانه و جادار استفاده کنید. علاوه بر آن به مدل و رنگی که انتخاب می کنید توجه کنید که پسرانه باشد.

تغییر دکوراسیون اتاق پسر بچه ها در رشد شخصیتی آنها تاثیر فراوانی دارد. چقدر زیباست که والدین با فرزند خود همراه باشند و تغییرات رفتاری اش را ببینند. از تغییر در علایق آنها آگاه باشند. بچه هایی که در محیط های آرام و سالم و با انرژی مثبت بزرگ می‌شوند معمولا بچه های آرام تر و خلاق تر و باهوش تری هستند.

چه نکاتی را در طراحی اتاق خواب پسرانه در نظر بگیریم ؟

تاثیر رنگ دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

رنگ اتاق از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. زیرا رنگ حس بسیار عجیب و شگف انگیزی به فضای داخلی اتاق می بخشد. برای انتخاب رنگ اتاق پسرانه استفاده از رنگ های روشن و شادی آور مناسب تر است. رنگ هایی مانند آبی و زرد و نارنجی و… می تواند اتاق خواب فرزند شما را به محیطی شاد و پر انرژی تبدیل کند.با توجه به سلیقه و روحیات فرزند خود می توانید از رنگهای سرد و خنثی مثل کرم ، خاکستری و … استفاده کنید و یا از نگهای گرم و پر انرژی مانند قرمز و نارنجی بهره ببرید.

انتخاب فرش برای اتاق خواب پسرانه

برای خرید فرش توجه زیادی به محدوده سنی فرزند خود داشته باشید. اگر فرزند شما هنوز کوچک است و روی زمین بازی می کند از خرید فرش های پرزدار خودداری کنید زیرا ممکن است برای او مشکل ایجاد کندرنگ و طرح فرش را هم مطابق با سایر وسایلی که در اتاق خواب پسرانه قرار دارد انتخاب کنید تا زیبایی فضا را تکمیل تر کنید.

پرده اتاق خواب پسرانه

تنوع پرده اتاق کودکان و نوجوانان بسیار بالاست و شما می توانید با توجه به تم رنگی منتخب خود مدل های مختلف پرده را برای اتاق خواب او انتخاب کنید.در نهایت توجه داشته باشید که برای خرید تشک تخت خواب از نمونه هایی خریداری کنید که فرزند شما از حالا دچار مشکلات ستون فقرات نشوند و تشک کاملا تایید شده باشد و از خوابیدن روی آن احساس آرامش پیدا کند.

ایده های مدرن و جدید

یکی از مهم ترین نکات برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسران نوجوان توجه به سن و نیازهای نوجوان است. هر یک از نوجوانان توقعات متفاوتی را از فضای پیرامون اتاق خود دارند, بنابراین بهتر است برای طراحی دکوراسیون اتاق نوجوانان به روحیات فرزند خود توجه کنید.برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب های پسرانه بهتر است از انواع وسایل تزیینی جذاب و پر انرژی مورد علاقه فرزند خود استفاده نمایید تا بتوانید دکوراسیونی رضایت بخش و متفاوتی را در اتاق فرزندتان ایجاد نمایید.

نقش دیوار ها در دکوراسیون اتاق خواب

دیوارها هم المان خوبی برای ایجاد فضای بهتر در اتاقها می باشند. شما می توانید دیوار اتاق خواب پسران کوچک را با کاغذ دیواری های دارای طرح و عکس های جذاب با حال و هوای کودکانه مزین کنید. برای آراستن دیوار اتاق خواب پسرانه می توانید از طرح های هنری و ساخته دست فرزندانتان و یا قاب عکس آنها استفاده کنید.

می توانید فضایی از دیوار اتاق را به نقاشی اختصاص دهید و طرح و نقشهای کودکانه و زیبایی را برروی دیوار نقاشی کنید. نقاشی می تواند حال و هوایی فوق العاده برای اتاق ایجاد کند. پرده ها هم گزینه خوبی برای ایجاد تنوع و زیبایی در اتاق کودک هستند شما می توانید برای ایجاد تنوع و زیبایی در اتاق از پرده ای با طرح و نقش کودکانه و متناسب با سن و جنیست فرزند خود استفاده کنید.

پسرها اتاقی برای بازیگوشی و شیطنت می خواهند

پسرها علاقه زیادی به بازیهای هیجانی دارند و به قول معروف از دیوار راست هم بالا می روند. هیچ اشکالی ندارد بگذارید فرزندتان هیجانش را تخلیه کند.

برای پسران بازیگوش تنها با درست کردن یک نردبان طنابی می توانید او را راضی کنید. از پسرتان راجب ورزش مورد علاقه اش و ورزشکاری که دوست دارد سوال بپرسید. در مورد دکوراسیون اتاق پسرانه باید کمی قوانین زیبایی را تغییر دهید.

سرویس خواب کودک و نوجوان

مهم ترین فاکتوری که برای یک اتاق خواب کودک باید به آن توجه کنید سرویس خوابی است که برای اتاق او تهیه می کنید. برای خرید سرویس خواب ها سعی کنید حتما جنسیت فرزندانتان و سن آنها و مدت زمانی که قرار است از سرویس خواب استفاده کنند را در نظر بگیرید و علاوه بر آن به ابعاد اتاق هم توجه کنید تا بتوانید در نهایت سرویس خوابی خریداری کنید که متناسب با ویژگی های او باشد تا استفاده از آن برایش جذاب و رضایت بخش باشد.

لازم است خرید شما طوری باشد که از سبک دکوراسیون کلی منزل و اتاق فرزند شما تبعیت کند و اگر فرزند شما به سنی رسیده که خودش می‌تواند می‌تواند نظر بدهد برای طرح و رنگ سرویس خواب از او نظر خواهی کنید .

حتی از او بپرسید که دوست دارد اجزای سرویس خواب به چه صورت چیده شود و سعی کنید سرویس خوابی خریداری کنید که به اندازه کافی قسمت هایی برای قرار دادن وسایل فرزندان شما در آن تعبیه شده باشد که تا جایی که امکان دارد اتاق فرزند شما منظم و مرتب باشد تا با نظم و قرار دادن وسیله ها در جای مشخص، از حالا منظم بود را یاد بگیرند و این خصوصیت در او نهادینه شود.

اشتراک گذاری