امروز برابر است با :1403-01-25
ست مبل و کاغذ دیواری

تکنیک های ست كردن مبل با كاغذ ديواری

مجله چرخونکی : یکی از وسیله هایی که ست کردن کاغذ دیواری با آن ایده بسیار مناسبی است، مبلمان شماست. شما می‌توانید به راحتی و با داشتن چند ایده کاغذ دیواری و مبلمان خود را ست کنید و جلوه ای جذاب به اتاق نشیمن خود ببخشید.

ست کاغذ دیواری و مبلمان چگونه بهتر است انجام شود؟

کاغذ دیواری با طیف رنگی بسیار گسترده ای این روزها در بازار به فروش می رسد؛ اما برای ست کردن مبلمان راحتی با کاغذ دیواری و پرده باید پارامترهای را مد نظر قرار داد تا به یک دکوراسیون بدون نقص دست پیدا کرد.هنگام ست کردن کاغذ دیواری با مبل معمولا سعی بر این است که طرح و رنگ کاغذ دیواری با روکش و پارچه مبلی آن ست باشد. پس اگر ابتدا دیوار خود را کاغذ دیواری کرده‌اید و اکنون می‌خواهید مبل خود را بخرید، به رنگ و پارچه آن که قرار است با دیوار هماهنگ باشد دقت کنید.

سبک مبلمان مدرن و کاغذ دیواری

در سبک مدرن معمولاً کاغذ دیواری و پرده ساده با تم های رنگی شاد استفاده می شود. یک کاغذ دیواری سفید با رگه های از تم رنگی که در منزل . مبلمان بکار رفته می تواند زیبایی خانه رو دو چندان کند. پرده حریر سفید و والان هم رنگ با رگه های که در کاغذ دیواری استفاده شده است ترکیبی ظریف و زیبا را برایتان خواهد ساخت. به کار بردن همان تم رنگی که رگه ها دارند برای کوسن های مبلمان نیز یک تناسب نسبی را خواهد داشت. تابلو ها و آباژور را هم هماهنگ با همان رگه ها در نظر بگیرید.

سبک مبلمان سلطنتی و کاغذ دیواری

زرق و برق بیشتر در سبک سلطنتی شکوه چشم نوازی دارد. از همین رو شما می توانید رنگ کرم و طلایی را برای کاغذ دیواری خود در نظر بگیرید؛ اما این بدان معنا نیست که تمام فضا با رنگ کرم و طلایی پر شود بهتر است به صورت عمودی از سه خط طلایی، سفید و رنگی از مبلمان به صورت همزمان استفاده شود تا حس اشرافی بودن در فضا حاکم شود و در عین حال هماهنگی بین کاغذ دیواری و مبلمان نیز حفظ شود. برای پرده هم بهتر است بژ سیر را برای رویه پرده طلایی خود استفاده کنید.

توصیه‌های کلی در هنگام خرید کاغذ دیواری

  • اگر کاغذ دیواری پر رنگ است، بهتر است مبلمان خانه رنگ روشن داشته باشند.
  • برای خانه‌های کوچک، سراغ کاغذ دیواری تیره و طرح‌های شلوغ نروید.
  • کاغذ دیواری با رنگ‌های گرم بهتر است فقط برای یک دیوار استفاده شود و در استفاده از آن افراط نکنید.
  • به کیفیت کاغذ دیواری بسیار دقت کنید و از برند معتبر خرید کنید.
  • خودتان را به دیدن طرح‌های کم محدود نکنید و سراغ برندی با تنوع مطلوب بروید تا دست شما را در انتخاب کاغذ دیواری باز باشد.
  • سراغ برندی با طرح‌های جدید و خاص بروید و از دور انداختن کلیشه‌ها تنرسید.
  • قبل از خرید از میزان دقیق تعداد رول کاغذ دیواری مورد نیاز برای پوشش خانه مطمئن بشوید.
  • از فرد متخصص برای نصب کاغذ دیواری استفاده کنید.

تاثیر رنگ ها برای ست کاغذ دیواری و مبلمان

ست کاغذ دیواری و مبلمان خود را با تنالیته رنگی کرم، شیری، قهوه ای و نسکافه ای برای خانه خود می توانید آغاز کنید. این رنگ ها به شما این امکان رامی دهند که به راحتی از پرده و مبل با هر تم رنگی استفاده کنید. در فضای که با این رنگ کاغذ دیواری پوشیده شد است می توانید از مبل کلاسیک یا مبل مدرن استفاده کنید.

برخی از طرح های که برای کاغذ دیواری ها استفاده می شود به گونه ای است که شما به راحتی می توانید طرح های بته جقه ای که نماد اصلی یک دیزاین کلاسیک است را مشاهده کنید و از آن برای سبک های سنتی خود بهره بگیرید. البته این بدان معنا نیست که حتماً باید مبلمان کلاسیک برای این دکوراسیون انتخاب شود؛ زیرا گاهی جنس و طرح پارچه بدون اینکه از کاغذ دیواری مناسبی استفاده شود شما را به این سبک از دکوراسیون نزدیک می کند.

وقتی که کاغذ دیواری در تناژ کرم تا طلایی است

وقتی که طرح و رنگ کاغذ دیواری محبوب شما از تناژ کرم و طلایی است، برای ست کاغذ دیواری و مبلمان خانه چنین شرایطی، در انتخاب اول بهتر است سراغ تنازهای رنگ کرم، شیری، طوسی، قهوه‌ای و نسکافه‌ای بروید. برای تناژ طلایی، مبلمان آبی، بنفش و زرشکی هم جذاب است. فراموش نکنید که این یک قانون نیست و رنگ‌های دیگر مبلمان هم در صورت داشتن چند عنصر هماهنگ می‌توانند با کاغذ دیواری کرم یا طلایی هماهنگ شوند. همانگی به معنی هم‌رنگ بودن نیست و گاهی یک تضاد زیبا هماهنگی فوق‌العاده‌ای در ست کاغذ دیواری و مبلمان خانه ایجاد می‌کند. علاوه بر پارچه رومبلی، هماهنگی کوسن و پرده‌ها نیز به زیبایی ست کاغذ دیواری و مبلمان در منزل کمک بسیاری می‌کنند.

ست کاغذ دیواری و مبلمان برای دیوارهایی با تناژ بنفش

در شرایطی که قصد دارید از کاغذ دیواری با رنگ یا طرح در تناژ بنفش استفاده کنید، برای ست کاغذ دیواری و منزل بهتر است سراغ رنگ‌های روشن بروید و مبلمانی به رنگ صورتی، طوسی روشن، آبی کم‌رنگ، سفید و کرم تهیه کنید. تناژ پر رنگ بنفش بهتر است فقط برای یک دیوار استفاده شود و سایر دیوارها رنگ روشن داشته باشند. این دیوار می‌تواند دیوار کانونی خانه باشد. مبلمانی که به رنگ‌های روشن همچون طوسی، سفید، صورتی و… هستند، فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند و برای دیواری که با بنفش پر رنگ پوشیده شده، ترکیب جالبی خواهند داشت.

کاغذ دیواری با طرح‌های درشت و پر رنگ

این نوع کاغذ دیواری برای اتاق خواب مناسب‌تر است و اگر قصد دارید که در سالن پذیرایی از آن استفاده کنید، هرگز بیش از یک دیوار را به آن اختصاص ندهید. یک یا دو مبل تک ‌نفره با یک میز کوچک چوبی برای قرار گرفتن به جلوی این دیوار کفایت می‌کند. در زمان ست کاغذ دیواری و مبلمان خانه باید حواستان باشد که پارچه رومبلی کاملا ساده و خلوت باشد و در صورت پر رنگ بودن کاغذ دیواری، پارچه رومبلی باید رنگی روشن داشته باشد. میز کوچک چوبی هم می‌تواند به رنگ سفید، کرم یا رنگ ساده چوب باشد.

استفاده از چند مدل کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یکی از موثرترین وسایل تغییر دکوراسیون است؛ از بزرگترین دیوار در اتاق پذیرایی گرفته تا تمامی محیط خانه. اما استفاده از یک مدل یا یک رنگ کاغذ دیواری در تمام فضا می‌تواند خسته کننده و آزاردهنده باشد بنابراین یک راه حل ساده این است که از ترکیب چند کاغذ دیواری در طیف رنگی یکسان استفاده کنید . همچنین می‌توانید از کاغذ دیواری با طیف رنگی متضاد هم استفاده کرده و فضا را جذاب‌تر و دلنشین تر کنید، البته به یاد داشته باشید که استفاده از کاغذ دیواری با رنگ‌های متضاد فضا را کوچکتر از آنچه هست نشان خواهد داد . در فضاهای بزرگتر می‌توانید از کاغذ دیواری طرح دار و در فضاهای کوچکتر می‌توانید از کاغذ دیواری‌های ساده‌تر استفاده کنید.

اشتراک گذاری