امروز برابر است با :1403-04-26
استقلال شخصی

بهترین زندگی خود را با استقلال شخصی خواهید داشت

مجله چرخونکی : تصور کنید که به طور کامل مسئولیت زندگی خود را بر عهده دارید و به سطحی از آزادی شخصی رسیده اید که فقط باید پاسخگوی خودتان باشید. رویاپردازی، تعیین و رسیدن به اهداف را تصور کنید. مستقل بودن و تمرین خودمختاری شخصی رویایی است که به نظر می رسد افراد کمی به آن می رسند.

اما، استقلال شخصی بیش از تمرکز بر شما و اهدافتان است. این خودآگاهی و دیدن تصویر بزرگ است، درک اینکه شما بخشی از جامعه ای با مسئولیت ها، امتیازات و آزادی ها هستید. شما فقط برای خدمت به خود و برآوردن نیازها و خواسته های خود زندگی نمی کنید.

استقلال شخصی چیست؟

استقلال شخصی به احساس یک شخص از تعیین سرنوشت، توانایی انتخاب در مورد جهت گیری اقدامات خود، از جمله آزادی برای پیگیری آن انتخاب ها اشاره دارد. با استقلال شخصی، یک فرد می تواند درگیر خودتنظیمی مؤثر باشد و با موفقیت بر نیازها و ارزش ها نظارت کند. پاسخ انطباقی به محیط و شروع، سازماندهی و هدایت اقدامات در جهت دستیابی به نیازها.»

خودمختاری شخصی داشتن قدرت، آزادی و تعیین سرنوشت برای پیروی از قلبتان است. به جای اینکه برای خشنود کردن دیگران و اشتیاق به تایید آنها زندگی کنید، به خودتان هدیه تأیید خود بدهید. در ساده‌ترین شکل، استقلال شخصی مسئولیت زندگی شما و عمل بر اساس علایق، ارزش‌های اصلی و استانداردهای شماست.

ما دو انتخاب اساسی داریم: می‌توانیم چشم‌انداز خود را از زندگی بهتر و شادتر پیش روی خود نگه داریم تا در مسیر خود قرار بگیریم و مطابق خواسته‌ها و باورهای شخصی خود زندگی کنیم، یا مطابق با اعتقادات دیگران باشیم.شما می توانید با شرایط خود یا دیگران زندگی کنید. یکی آزادی است. دیگری حبس است.

اما بخش ترسناک برای برخی افراد اینجاست: استقلال شخصی مستلزم آن است که مسئولیت کامل زندگی خود را به عهده بگیرید. این شامل ریسک کردن، قربانی کردن راحتی های شخصی در حال حاضر برای چیزی بهتر در آینده و زندگی با میزانی از عدم اطمینان است که آسان نیست.

استقلال شخصی بی‌معنا نیست؛ این در مورد تصمیم گیری آگاهانه و در اختیار گرفتن مالکیت کامل زمانی است که همه چیز اشتباه می شود. این همچنین در مورد مدیریت خود، کنترل احساسات خود، و به دست گرفتن ابتکار عمل برای انجام همه چیز (بدون یادآوری یا تحریک) است تا بهترین زندگی خود را باز کنید زیرا می دانید که هیچ کس این کار را برای شما انجام نخواهد داد.خودمختاری شخصی، ابتکار عمل و استفاده از قدرت خود برای انجام آنچه لازم است برای زندگی کردن که می خواهید و سزاوار آن هستید، است.

چگونه استقلال شخصی شما را تقویت می کند؟

اکنون که درباره استقلال شخصی و چیستی آن بیشتر می دانیم، اجازه دهید راه هایی را که می تواند به تقویت استقلال شما کمک کند، بررسی کنیم.

ابتکار عمل

داشتن خودمختاری شخصی به این معنی است که برای مدیریت شادی خود ابتکار عمل کنید و چیزهای جدید را امتحان کنید. شما برای شاد بودن به کسی یا چیز دیگری تکیه نمی کنید. شما زندگی خود را می کنید و روی خوشبختی خود سرمایه گذاری می کنید.

می توانید از کوچک شروع کنید، مانند امتحان کردن یک رستوران یا کافی شاپ جدید که چند هفته است به آن چشم دوخته اید. سپس کم کم می توانید ابتکار عمل بیشتری به خرج دهید و کارهای بزرگ تری را امتحان کنید. شاید در ارائه‌ای که به تعویق انداخته‌اید، برای جلوگیری از استرس در ضرب‌الاجل مخوف، شروع کنید.

شما همچنین می توانید در محل کار خود ابتکار عمل را از خود نشان دهید، به جای اینکه تا حد امکان کمتر کاری انجام دهید، با بر عهده گرفتن مسئولیت های بیشتر. از رئیس خود بپرسید که آیا پروژه ای وجود دارد که بتوانید به آنها کمک کنید.

سازماندهی شدن

منظم بودن فقط به معنای مرتب کردن و مرتب کردن چیزها نیست. این یک شروع عالی است، اما استقلال و استقلال شخصی فراتر می رود.در مورد سازماندهی زمان و ساختار روزتان، تمام کارهایی را که در طول یک روز کاری معمولی انجام می دهید فهرست کنید.

و مطمئن شوید که در آن زمان کارهای روزمره، وظایف، قرار ملاقات ها یا رویدادها را شامل می شود. در مرحله بعد، به کارهایی که در یک هفته و ماه معمولی انجام می‌دهید ادامه دهید و توجه داشته باشید که انجام هر کار چقدر طول می‌کشد. یک فرد مستقل زمان خود را ساختار می دهد و روز خود را ترسیم می کند و آنچه مهم است را اولویت بندی می کند تا بتواند در صورت بروز مشکلات، وظایف خاصی را حذف یا به تعویق بیندازد.

قبول مسئولیت

مردم در مورد مالکیت و مسئولیت پذیری زیاد صحبت می کنند، اما این به چه معناست؟ اساساً مسئولیت این است که بدانید چه کاری باید انجام دهید، به موقع آن را انجام دهید و برای کار سخت خود اعتبار قائل شوید. شما قابل اعتماد هستید، به تعهدات خود عمل می کنید و هر چه که باشد به قول خود پایبند هستید. بهانه ای نیست.

مسئولیت پذیر بودن به این معناست که به جای بهانه تراشی یا سرزنش دیگران، وقتی همه چیز “به اشتباه” پیش می رود، خود را مسئول نگه دارید. اعتراف کنید که اشتباه می کنید یا مهلت تعیین شده را رعایت نمی کنید. از موقعیت درس بگیرید تا دفعه بعد بهتر شوید.

استقلال شخصی و استقلال دست به دست هم می دهند. برخی از افراد از حداقل ها و اجازه دادن به زندگی برایشان خوشحال هستند. آنها هیچ رویا و برنامه ای ندارند. آنها “ای کاش” اوضاع بهتر بود، اما اینجا تمام می شود. افراد مستقل زندگی خود را طراحی می کنند. آنها رانده نمی شوند آنها از آزادی انتخاب و قدرت شخصی خود استفاده می کنند تا طبق شرایط خود زندگی کنند و بهترین زندگی خود را باز کنند.

اشتراک گذاری