امروز برابر است با :1403-05-02

آیا خمیر دندان بنفش منجر به لبخندهای زیبا می شود؟

اگر با مفهوم شامپو بنفش آشنا هستید، این موضوع شوکه کننده نخواهد بود! اینترنت پر از خمیر دندان بنفش است که ادعا می‌کند دندان‌ های زرد را سفید می‌ کند و لبخند های شادی را به ارمغان می آورند. چیزی که ما را کنجکاو کرده است، این است که بدانیم این خمیر دندان ها چگونه کار می کنند و آیا استفاده از آنها در طولانی مدت بی خطر است یا خیر.

این خمیر دندان‌ ها به این شکل دندان را سفید نمی‌ کند، بلکه فقط از تئوری رنگ استفاده می‌ کند، که در نهایت رنگ زرد را پنهان می‌ کند و دندان‌ های بسیار سفید تر به‌ نظر می‌ رسد. خمیر دندان بنفش در حالی که لکه ها را به میزان کمتری از بین می برد، در مقایسه با مواد سفید کننده دندان به عنوان اصلاح کننده رنگ بهتر عمل می کند. و فقط اثر موقتی دارند.

چطور کار می کنند؟

خمیر دندان بنفش بر خلاف خمیر دندان های سنتی حاوی سرم تصحیح کننده رنگ V34 است که متمایز کننده اصلی است. بسیار شبیه آنچه در تونرهای موی بنفش استفاده می شود هستند.

این خمیر دندان ریز ذرات بنفش (رنگ های قرمز 33 و آبی 1) را روی دندان های شما آزاد می کند که در صورت مخلوط شدن با لکه های زرد رنگ سفید ایجاد می کند.

در حالی که رنگ داخلی دندان ها را تغییر نمی دهد، لکه های سطحی را از بین می برد و لبخند شما را برای چند ساعت زیباتر می کند. این اصلاح رنگ شبیه آرایش دندان شما است، نه جایگزینی برای روال بهداشت دهان و دندان شما.

آیا می توان آنها را به طور منظم استفاده کرد؟

محلول‌ های مراقبت از دهان حاوی رنگ‌ های بنفش را می‌ توان به طور مکرر مورد استفاده قرار داد، اما رعایت دستورالعمل‌ های منحصر به فرد همراه با هر محصول بسیار مهم است.

ژل‌ های سفید کننده نباید روزانه استفاده شوند، اما معمولاً می‌ توان از خمیر دندان و دهانشویه معمولی دو بار در روز استفاده کرد. همیشه بهتر است قبل از تعویض محصولات مراقبت از دهان با دندانپزشک خود مشورت کنید تا از راهنمایی های خاص بیمار اطمینان حاصل کنید.

آیا آنها در دراز مدت ایمن هستند؟

محصولات مراقبت از دهان مبتنی بر رنگ بنفش عموماً برای استفاده موقت آرایشی ایمن در نظر گرفته می‌ شوند، زیرا فاقد هرگونه ساینده یا مواد شیمیایی مضر هستند، اما هنگام استفاده از چنین محصولاتی باید احتیاط کرد. برخی از افراد ممکن است حساسیت یا آلرژی به رنگ‌ های خاصی داشته باشند و در همه این موارد باید فوراً با دندانپزشک مشورت شود.

خمیر دندان بنفش در حال حاضر توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) از نظر ایمنی و اثر بخشی بررسی نشده است. دندانپزشکان هشدار می دهند که خمیر دندان بنفش نباید جایگزین خمیر دندان سنتی شود، زیرا پلاک باکتریایی را از بین نمی برد و ممکن است حاوی مواد ایمن نباشد.

اشتراک گذاری