امروز برابر است با :1403-05-02

آیا تکنیک دو لایه ضد آفتاب برای پوست مفید است؟

استفاده از کرم ضد آفتاب یکی از ساده ترین و موثرترین راه ها برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر فرابنفش (UV) است. ضد آفتاب می تواند به طرق مختلف مفید باشد و برای نتایج بهتر باید هر روز استفاده شود. اما آیا تا به حال تکنیک ضد آفتاب دو لایه را امتحان کرده اید؟ تکنیک دو لایه تضمین می‌ کند که ضدآفتاب را به درستی، به‌ صورت لایه‌ ای بمالید.

در این روش، مقدار ضد آفتاب هر چه باشد، قرار است نصف یک لایه را بزنید، پنج دقیقه صبر کنید و سپس سراغ لایه دوم بروید. لزوماً نیازی به استفاده بیشتر از ضد آفتاب ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را لایه لایه کنید.

آیا ترفند کار می کند؟

این تکنیک به این معنی است که مقدار ضد آفتابی که قرار بود یکباره استفاده شود، اکنون در دو مرحله تقسیم و استفاده می شود. لایه اول را به طور سخاوتمندانه بمالید و تمام نواحی ضروری را که مستقیماً در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار دارند مانند صورت، گردن و همچنین پشت گردن، دست ها، پاها و پاها بپوشانید. بعد از جذب لایه اول، لایه دوم ضد آفتاب بعد از 10 تا 15 دقیقه را بمالید.

این ترفند دو لایه می تواند حداکثر پوشش را برای پوست شما فراهم کند و اطمینان حاصل کند که هیچ لکه ای از بین نمی رود و همچنین یک سد ضخیم تر در برابر اشعه های مضر UV ایجاد می کند.

چه چیزی را باید در نظر داشت؟

ممکن است برخی به دلیل لایه ضخیم‌ تر ضد آفتاب احساس چربی یا سنگینی کنند. افزایش مقدار ضد آفتاب ممکن است منجر به مسدود شدن منافذ پوست و ایجاد جوش شود، به خصوص برای افرادی که پوست حساس، چرب و مستعد آکنه دارند. برای جلوگیری از مسدود شدن منافذ، افراد می توانند از ضد آفتاب غیر کومدون زا برای نتایج مفید استفاده کنند.

برای افرادی که پوست حساسی دارند، لایه برداری از کرم ضد آفتاب می تواند شرایط موجود مانند روزاسه را تشدید کند. برای چنین افرادی، توصیه می‌ شود که یک ضد آفتاب خوب با SPF 30 و بالاتر را کاملاً استفاده کنند و در صورت نیاز دوباره استفاده کنند. با این حال، برای کسانی که می‌ خواهند این روند را امتحان کنند، توصیه می‌ شود با یک متخصص پوست مشورت کنند، که شما را به محصولات مناسب برای نوع پوست و نیازهای آن راهنمایی می‌ کند.

اشتراک گذاری