امروز برابر است با :1403-04-26

آتلیه عروسی نقش آفرین مهم ترین خاطرات

مجله چرخونکی : انتخاب آتلیه از آن جهت مهم است که می تواند با زبردستی و مهارتی که دارد برای همیشه حس رضایت را به شما القا کند و با هر بار دیدن تصاویر، از انتخابی که داشته اید، خرسند شوید و یا بلعکس می تواند حس نارضایتی را برایتان به دنبال داشته باشد.
امروزه برای پیداکردن آتلیه عروسی نیازی به طی کردن مسیر طولانی نیست. در هر خیابانی معمولا یک یا چند آتلیه که بتوان در آن عکس عروسی گرفت پیدا می شود.
یکی از مهم ترین روزهای زندگی هر زوجی می تواند روز برگزاری مراسم ازدواج آنان باشد، به همین دلیل اغلب زوج های که زندگی مشترک خود را آغاز نکرده اند و در تدارک برگزاری مراسم عروسی شان هستند به دنبال یک آتلیه عروسی می باشند تا با عکاسی و فیلمبرداری حرفه ای و ایده آل بتواند لحظات و خاطرات خوش و ناب این روز را به ثبت برساند.

خصوصیات آتلیه عروسی خوب

تجهیزات و امکانات آتلیه عروس

از خصوصیات بسیار مهم آتلیه عروس می توان به تجهیزات و امکانات آتلیه عروس اشاره کرد که نقش بسیار مهمی در تصویربرداری حرفه ای عروس و داماد دارد.
استفاده از دوربین های حرفه ای و مدرن به همراه استابلایزرها و نورپردازی حرفه ای جهت عکاسی در کنار نیروی حرفه ای و کار بلد ضامن کار با کیفیت و حرفه ای خواهد بود. در واقع تجهیزات آتلیه عروس تاثیر مستقیم بر روی کیفیت کار خواهد داشت، پس می بایست آتلیه عروسی انتخاب کنید تا از این نوع تجهیزات بهره مند باشند.

محیط آتلیه

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک آتلیه خوب از آن برخوردار می باشد، یک فضای باز و جذاب است. اگر رنگ های مناسبی در طراحی فضای داخلی آتلیه مرود استفاده قرار گرفته باشد، سبب ایجاد نشاط و انگیزه بیشتر می گردد و حتی در روحیه افراد بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
به خصوص برای مراسم عروسی بهتر است عروس و داماد آتلیه ای را انتخاب کنند که در آن احساس راحتی داشته باشند. به این ترتیب بسیاری از تکنیک های عکاسی و ژست های مختلف نیز به آسانی قابل اجرا می باشد.
علاوه بر آن باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که ارتفاع سقف یکی از مهم ترین و تأثیرگذار ترین عوامل در ایجاد نورپردازی مناسب در آتلیه می باشد.

ابتکار و خلاقیت کادر آتلیه

اگرچه به روز کردن تجهیزات و نورپردازی می تواند از نکات بسیار مهم برای آتلیه خوب در عکاسی عروس و داماد باشد، اما از دیگر نکات مهم که باید به بررسی آن بپردازید سابقه کاری و بررسی نمونه کارهای آتلیه می باشد.
به طوری که ابتکار و خلاقیت آتلیه و عکاسان و فیلمبرداران مجموعه می تواند از دیگر مواردی باشد که به جذابیت عکس‌ ها و فیلم‌ های برداشته شده از شما کمک می نماید.
به طوری که می‌ توان گفت ابتکار و خلاقیت لازمه جدایی‌ ناپذیر از عکاسی حرفه ای بوده که موجب می شود تا بهترین و خاطره انگیز ترین لحظات زندگی شما به صورت بسیار زیبا و متنوع به تصویر کشیده شود.

ارتباط دوستانه

یک آتلیه عروس حرفه ای و عالی کارکنانی دارد که با عروس و داماد رابطه دوستانه برقرار می کند. در واقع برقراری ارتباط دوستانه تاثیر بسیار زیادی در حس راحتی و آرامش شما در روز عروسی تان خواهد داشت.
اگر شما با عکاس و فیلمبردار خود احساس راحتی کنید بدون شک در عکس هایتان هیچ گونه اضطراب و یا استرسی نخواهید داشت، به همین دلیل شما باید به آتلیه ای بروید که با کارکنان آن به راحتی بتوانید ارتباط برقرار کنید، چرا که این نکته هم یکی از نکات ضروری به شمار می رود.

تعهد کاری

برنامه ریزی دقیق و آماده سازی به موقع عکس و فیلم، از مهم ترین نکاتی است که در هنگام انتخاب یک آتلیه خوب باید به آن توجه داشته باشید. یک آتلیه خوب باید تعهد کاری داشته باشد و در زمان تعیین شده کار خود را به اتمام رسانده و آن را به مشتری تحویل دهد. هم چنین باید جانب امانت را نیز رعایت کرده و در حفظ فایل های مربوط به عکس و فیلم ها بسیار متعهد باشد.

امکانات مرتبط با عکاسی عروس

آتلیه عکاسی مختص عروس در سبک‌های متفاوتی دکورچینی می‌شود. بنابراین بایستی سبک مورد سلیقه خود را با مشاهده نمونه کارهای آتلیه انتخاب کنید. البته هزینه سبک انتخابی، تعداد عکس‌ها، نوع جنس کاغذ‌های عکس اعم از مات و براق و یا نوع نصب آنها بر شاسی و یا بوم را بایستی مد نظر قرار دهید.
بطور کلی امکانات بیشتری مانند تعداد برگ‌های ژورنال کردن عکس‌ها، نوع فضا سازی، تعداد دوربین‌ها از زوایای متفاوت جهت فیلمبرداری، هریک امکاناتی مستقل محسوب می‌شود.
ازسوی دیگر برخی افراد مذهبی تمایل دارند عکاس، انجام و اعمال ادیت و فتوشاپ بر تصاویر همگی ازسوی خانم انجام شود که بایستی با عکاسان و مشاوران مجموعه در رابطه با خواسته ها، ایده ها و علایقتان گفتمان کنید.

هزینه آتلیه عروسی

و اما آخرین نکته که در انتخاب آتلیه خوب برای عروس و داماد باید به آن توجه داشته باشید، قیمت آتلیه عروسی است. به طوری که می توان گفت عکاسی و تصویربرداری که از صنوف خدماتی به شمار می رود دارای قیمت های متفاوتی بوده که در بسیاری از این آتلیه ها جهت جلب رضایت مشتریان با قیمت های مناسب و خدمات خوب ارائه می شود.
هنگامی که شما جهت رزرو آتلیه مراجعه می‌کنید وقتی که مشاهده کردید کیفیت آتلیه در حد مطلوبی قرار دارد و به صورت منصفانه برای شما قیمت ‌گذاری کرده است پس بدون شک می‌ توانید انتخاب درستی داشته باشید.
بسیاری از افراد فکر می‌کنند گران بودن هزینه های عکاسی نشان دهنده کیفیت بالای کاری آتلیه است اما این امر کاملا اشتباه بوده زیرا یک آتلیه خوب همیشه قیمت های منصفانه داشته و جهت احترام به مشتری از ارائه قیمت‌ های بالا خودداری می‌کند.

اشتراک گذاری