امروز برابر است با :1403-03-26

روش های استعلام دهک یارانه ای به این شکل هستند

چندین روش برای اطلاع از دهک درآمدی خانوار وجود دارد. یارانه نقدی کمک حمایتی دولت برای اقشار کم درآمد و متوسط است که با مبالغ مختلف در پایان هر ماه واریز می شود. در ادامه جزئیات بیشتر را بخوانید.

چند سال است که دهک بندی جامعه برای پرداخت یارانه، در دستور کار دولت قرار گرفته است. تمامی خانوار‌ها مطابق این دستور کار، دهک‌ بندی شدند و ۳ دهک پردرآمد جامعه، از دریافت یارانه دولت، کنار گذاشته شدند و یارانه برای ۷ دهک دیگر واریز شد. این هفت دهک به عنوانی دیگر، اقشار کم درآمد جامعه هستند که مشمول دریافت یارانه معیشتی هستند.

در پی این تصمیمات، سوال مهمی که برای اغلب خانواده‌ ها به وجود آمد این بود که چطور بفهمیم دهک چندم هستیم؟ چندین روش برای اطلاع از دهک خانوار وجود دارد.

در روش اول، می‌ توانید با استفاده از کد ملی، استعلام بگیرید که جز دهک چندم هستید. برای استعلام گیری از این روش، به سایت “سامانه مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها به نشانی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنید و در بالای صفحه بر روی دکمه ورود/ثبت نام کلیک کنید.

روش دوم برای استعلام گیری، استفاده از شماره گویا است. برای استفاده از این روش باید ابتدا با شماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرید. سپس کد ملی سرپرست خانوار و شماره تلفن او را وارد کنید. به این ترتیب می‌ توانید از دهک خود مطلع شوید.

در روش سوم نیز، می‌ توانید با شماره گیری یک کد دستوری با تلفن همراه خود، از وضعیت دهک‌ بندی خود مطلع شوید. با شماره‌ ای که به نام خودتان است، کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* را شماره گیری کنید و از دهک خانوار خود، مطلع شوید.

اشتراک گذاری