امروز برابر است با :1403-01-26

کارشناس سازمان هواشناسی به این ۳ استان هشدار سیلاب داد

کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام بارش در بیشتر مناطق کشور نسبت به سیلاب در استان‌ های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی هشدار داد.

کبری رفیعی وضعیت جوی کشور را برای امروز اول فروردین ۱۴۰۳ تشریح کرد و گفت: در بیشتر مناطق کشور به جز نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب غرب خوزستان در ساعاتی از روز بارندگی همراه با وزش باد پیش بینی شده است که طبق نقشه های هواشناسی در ساعات عصر و به تدریج از میزان بارندگی ها کاسته می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی نسبت به بارش‌ های سیلابی در گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی هشدار داد و با اعلام اینکه فردا در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم است، از ورود سامانه بارشی جدید در جمعه از جنوب غرب به کشور خبر داد و گفت: بارش‌ های جمعه در ابتدا استان‌ های واقع در جنوب، جنوب غرب و غرب کشور را شامل می‌شود و سپس به سایر مناطق می‌رسد.

وی اضافه کرد: بارش‌ های جمعه همراه با رعد و برق در استان‌های کرمان، اصفهان و مناطقی از دامنه‌های جنوبی البرز و استان‌ های زنجان، قزوین، تهران و البرز پیش‌ بینی شده است.

به گفته وی، شنبه شمال‌ غرب و بخش‌ هایی از کرمانشاه، همدان، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال شرق کشور بارش دارند و از بعد از ظهر شنبه سامانه بارشی از کشور خارج می‌ شود.

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: آب‌ های خلیج فارس تا جمعه، مواج و متلاطم است و آب‌ های دریای خزر نیز تا پنجشنبه مواج است.

وی افزود: تهران امروز نیمه ابری همراه با بارش‌های پراکنده است و بعدازظهر وزش باد نیز رخ می‌ دهد. بیشینه دمای پایتخت امروز ۱۶ و کمینه دما ۱۰ درجه بالای صفر است.

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری