امروز برابر است با :1403-03-05

وقوع رگبار و رعد و برق تا آخر هفته در این استان‌ ها

رییس مرکز ملی پیش‌ بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور تا پنجشنبه (۲۰ اردیبهشت) خبر داد.

صادق ضیاییان گفت: امروز (۱۸ اردیبهشت) با تداوم فعالیت سامانه بارشی روی کشور در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق و دامنه‌ های جنوبی البرز ابرناکی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط مرکز، شرق و دامنه و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید تا شدید پیش‌ بینی می‌ شود.

وی اضافه کرد: چهارشنبه (۱۹ اردیبهشت) در شمال غرب، سواحل شمالی شمال شرق کشور و ارتفاعات البرز بارندگی ادامه می‌ یابد و در جنوب شرق و جنوب شرق کشور افزایش ابر، وزش باد شدید و رگبار پراکنده انتظار می‌ رود که در گیلان اردبیل و شمال استان‌ های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش شدت خواهد داشت.

ضیاییان افزود: پنجشنبه (۲۰ اردیبهشت) در استان‌ های واقع در شمال غرب کشور از شدت بارش کاسته می‌ شود و در سواحل دریای خزر، شمال شرق دامنه و ارتفاعات جنوبی البرز شامل استان‌ های البرز تهران و سمنان رگبارو رعدوبرق و وزش باد رخ می‌ دهد که شدت بارش در مازندران و خراسان رضوی خواهد بود همچنین طی این روز وزش باد شدید در شرق و جنوب شرق کشور همراه با کاهش نسبی دما پیش‌ بینی می‌ شود و در اواخر وقت سامانه بارشی از شرق کشور خارج می‌ شود.

وی اضافه کرد: جمعه و شنبه (۲۱ و ۲۲ اردیبهشت) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما حاکم خواهد شد و تنها در روز جمعه در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و ارتفاعات مازندران و شنبه در شمال آذربایجان غربی به‌ ویژه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌ بینی می‌ شود.

ضیاییان ادامه داد: طی این دو روز در شرق و جنوب شرق کشور به‌ ویژه در منطقه ،زابل وزش باد شدید ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: تا چهارشنبه دریای خزر، روز سه شنبه شمال خلیج فارس و از بعد از ظهر چهارشنبه تا جمعه مرکز و شرق خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهند شد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۹ اردیبهشت) قسمتی ابری تا نیمه ابری، همراه با وزش باد ،گاهی رگبار و رعدوبرق و در بعضی ساعت‌ ها افزایش ابر با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۲۰ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری، همراه با وزش باد و در بعضی ساعت‌ها همراه با بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق، در بعد از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌ بینی می‌ شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا اردبیل با کمینه ۳ و ۱ درجه سانتیگراد و بندرعباس با بیشینه ۳۸ و ۳۷ دمای درجه سانتیگراد خنک‌ ترین و گرمترین مرکز استان‌ ها پیش‌بینی می‌ شود.

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری