امروز برابر است با :1403-03-03

هوش مصنوعی تبدیل متن به ویدئو چینی از راه رسید

کشور چین از اولین مدل هوش مصنوعی تبدیل متن به ویدئو خود با نام Vidu رونمایی کرد. هوش مصنوعی Vidu می‌ تواند ویدیویی با کیفیت بالا و مدت زمان ۱۶ ثانیه بسازد.

هوش مصنوعی Vidu می‌ تواند رقیب خوبی برای هوش مصنوعی Sora که توسط شرکت OpenAI توسعه یافته است، باشد. این هوش مصنوعی کشور چین در انجمن Zhongguancun 2024 در شهر پکن رونمایی شد و رقابت هوش مصنوعی در سطح جهانی را وارد مرحله‌ی تازه‌ ای کرد.

هوش مصنوعی Vidu که توسط شرکت چینی Shengshu Technology و با همکاری محققان دانشگاه چینهوا توسعه داده شده است، می‌ تواند ویدیویی با کیفیت بالا به مدت ۱۶ ثانیه و وضوح ۱۰۸۰p تنها با یک کلیک خلق کند. به گفته‌ ی این شرکت، این اولین مدل بزرگ ویدئویی کشور چین با مدت زمان طولانی، ثبات خوب و قابلیت‌ های پویا است و به سطح هوش مصنوعی Sora بسیار نزدیک است.

هوش مصنوعی Sora یک مدل هوش مصنوعی مولد است که در اوایل سال جاری توسط شرکت OpenAI توسعه یافته است. این هوش مصنوعی با توانایی خود در ساخت صحنه‌ های واقعی و تخیلی از دستور العمل‌ های متنی، نام شرکت OpenAI را بیش از پیش بر سر زبان‌ ها انداخته است.

هوش مصنوعی Vidu برای تبدیل توضیحات متنی به ویدیوهای پویا و با کیفیت طراحی شده است. این مدل هوش مصنوعی متن به ویدیو، چیزی بیش از تفسیر بصری محتوا در سطح پایه انجام می‌ دهد. این هوش مصنوعی می‌ تواند با طیف کاملی از صحنه‌ ها، شخصیت‌ ها و اقدامات، بر اساس متن ورودی ویدئو ایجاد کند و ویدئوها را به طرز چشمگیری به واقعیت نزدیک کند.

طی یک نمایش زنده، هوش مصنوعی Vidu توانست فیزیک دنیای واقعی را تقلید کند و صحنه‌ هایی را خلق کند که از قوانین فیزیک واقعی پیروی می‌ کنند، از جمله افکت‌ های نور، سایه‌ های واقع گرایانه و حالات دقیق چهره‌ هایی که بر اساس متن ورودی خلق شده بودند. علاوه بر این، این هوش مصنوعی می‌تواند عکس‌ های متحرک پیچیده‌ ای را به جای عکس‌ های ایستا تولید کند و در مقایسه با هوش مصنوعی Sora، عناصر چینی مانند پاندا و اژدها را درک و تولید کند.

منبع: تکفارس

اشتراک گذاری