امروز برابر است با :1403-02-30
نوشتن مقدمه مقاله

هنر نوشتن یک مقدمه قانع کننده برای مقاله شما

مجله چرخونکی : به عنوان یک دانش آموز، به خوبی از اهمیت نوشتن مقالات قانع کننده ای آگاه هستید که نه تنها دانش شما را در مورد موضوع نشان می دهد، بلکه توجه خواننده شما را نیز به خود جلب می کند. مقدمه مقاله شما مانند تریلر فیلم است. باید توجه را جلب کند، جذاب باشد، و باعث شود خواننده شما بیشتر بخواهد.

3 نکته در مورد نحوه انتخاب نوع مناسب مقدمه

انتخاب نوع مناسب مقدمه برای مقاله برای جلب توجه خواننده و تنظیم لحن برای بقیه مقاله بسیار مهم است. در اینجا چند نکته در مورد نحوه انتخاب نوع مناسب مقدمه بر اساس موضوع و مخاطب وجود دارد:

موضوع خود را در نظر بگیرید

 • اگر موضوع شما بحث برانگیز یا تحریک آمیز است، یک بیانیه تحریک آمیز یا مقدمه سوال می تواند موثر باشد.
 • اگر موضوع شما شخصی یا احساسی باشد، یک مقدمه حکایت شخصی می تواند مناسب باشد.
 • اگر موضوع شما به اعتبار یا تخصص نیاز دارد، یک نقل قول یا مقدمه آماری می تواند اعتبار شما را در مورد موضوع مشخص کند.

مخاطبان خود را در نظر بگیرید

 • اگر مخاطب شما با موضوع آشنا باشد، یک سوال یا بیانیه تحریک آمیز می تواند تفکر انتقادی و مشارکت را تشویق کند.
 • اگر مخاطبان شما کمتر با موضوع آشنا هستند، یک نقل قول یا مقدمه آماری می تواند زمینه و اعتبار را فراهم کند.
 • اگر مخاطبان شما متنوع هستند، یک معرفی حکایت شخصی می تواند مقاله شما را برای همه خوانندگان قابل ارتباط تر و جذاب تر کند.

انواع مختلفی از مقدمه ها را آزمایش کنید

سعی کنید مقدمه های مختلفی بنویسید تا ببینید کدام یک برای سبک و موضوع نوشتاری شما طبیعی تر و موثرتر است.
بازخورد دیگران را دریافت کنید تا ببینید کدام نوع معرفی را جذاب‌تر و مؤثرتر می‌دانند.

به یاد داشته باشید که برای نوشتن یک مقدمه مقاله قانع کننده، رویکرد یکسانی وجود ندارد. ضروری است که موضوع و مخاطب خود را با دقت در نظر بگیرید و رویکردهای مختلف را برای یافتن روش مناسب برای مقاله خود آزمایش کنید.

عناصر اساسی مقدمه یک مقاله قوی

یک مقدمه مقاله قوی باید شامل چندین عنصر باشد که با هم کار کنند تا توجه خواننده را جلب کنند و یک نقشه راه روشن برای بقیه قسمت ارائه دهند. در اینجا برخی از عناصر کلیدی یک مقدمه مقاله قوی آورده شده است:

قلاب

 • قلاب اولین یا دو جمله از مقدمه شماست که باید توجه خواننده را جلب کند و او را وادار به ادامه خواندن کند.
 • یک قلاب می تواند یک بیانیه تحریک آمیز، یک واقعیت جالب، یک نقل قول قدرتمند یا یک حکایت شخصی باشد.
 • هدف قلاب این است که خواننده را در مورد موضوع شما کنجکاو کند و آنها را برای ادامه خواندن ترغیب کند.

بیانیه پایان نامه

 • بیانیه پایان نامه استدلال یا نکته اصلی مقاله شما است که در ادامه مقاله با شواهدی از آن حمایت خواهید کرد.
 • بیانیه پایان نامه باید واضح، مختصر و مشخص باشد.
 • باید در انتهای مقدمه شما، بعد از قلاب قرار گیرد تا یک انتقال بدون درز به بقیه مقاله ارائه شود.

پیش نمایش نقاط اصلی

پیش نمایش نکات اصلی، مروری کوتاه بر استدلال ها یا شواهد کلیدی است که در مقاله خود ارائه خواهید کرد. این می تواند راهی مفید برای ارائه نقشه راه برای بقیه قسمت به خواننده باشد و درک روشنی از آنچه انتظار دارد ارائه دهد. پیش نمایش نکات اصلی باید در انتهای مقدمه شما، پس از بیانیه پایان نامه قرار گیرد تا انتقال واضحی به بدنه مقاله ارائه شود.

گنجاندن این عناصر در مقدمه مقاله می‌تواند به شما کمک کند تا یک دهانه قوی و جذاب ایجاد کنید که لحن را برای بقیه قسمت تنظیم می‌کند. نکته کلیدی این است که از این عناصر به گونه ای استفاده کنید که برای موضوع و مخاطبان شما مرتبط و موثر باشد. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا برخی افراد موفق تر از دیگران هستند؟ پاسخ ممکن است در طرز فکر و رویکرد آنها به زندگی باشد.
این مقدمه سؤال مؤثر است زیرا کنجکاوی خواننده را درگیر می کند و آنها را تشویق می کند که برای یافتن پاسخ به خواندن ادامه دهند. همچنین موضوع و بحث اصلی مقاله را که در مورد ارتباط بین ذهنیت و موفقیت است، مشخص می کند.

اشتباهات رایج در هنگام نوشتن مقدمه

به همان اندازه مهم است که بدانید چه چیزی را در مقدمه مقاله خود بگنجانید، به همان اندازه مهم است که بدانید از چه چیزهایی باید اجتناب کنید. در اینجا برخی از اشتباهات رایج برای اجتناب از آنها آورده شده است:

با کلیشه شروع کنید

استفاده از یک کلیشه در مقدمه مقاله می تواند نوشته شما را غیراصیل و جالب جلوه دهد. از شروع مقاله خود با عباراتی که بیش از حد استفاده می شود مانند “زمان همه زخم ها را درمان می کند” یا “عمل ها بلندتر از کلمات صحبت می کنند” خودداری کنید.

استفاده از بیانیه پایان نامه مبهم

بیانیه مبهم یا کلی پایان نامه در مقدمه مقاله شما می تواند درک هدف و جهت مقاله شما را برای خواننده دشوار کند. حتماً بیانیه پایان نامه خود را واضح و مشخص بیان کنید تا خواننده دقیقاً بداند که مقاله شما در مورد چه چیزی خواهد بود.

شامل اطلاعات پس زمینه بیش از حد

در حالی که مهم است که زمینه ای برای موضوع مقاله خود فراهم کنید، از جمله اطلاعات پیش زمینه بیش از حد در مقدمه شما می تواند خواننده را تحت تأثیر قرار دهد و باعث شود علاقه خود را از دست بدهد. به مهم ترین و مرتبط ترین جزئیات پایبند باشید تا مقدمه خود را مختصر و متمرکز نگه دارید.

نادیده گرفتن مخاطب

هنگام نوشتن مقدمه مقاله، مهم است که مخاطب خود را در نظر داشته باشید. از استفاده از زبان یا منابعی که ممکن است برای خواننده شما آشنا یا مرتبط نباشد خودداری کنید. در عوض، با استفاده از زبان و منابعی که آنها می توانند درک کنند و درک کنند، با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

با اجتناب از این اشتباهات رایج، می توانید یک مقدمه مقاله روشن و جذاب ایجاد کنید که توجه خواننده را به خود جلب کرده و زمینه را برای بقیه مقاله شما فراهم می کند.

در پایان، نوشتن یک مقدمه قانع کننده برای جذب خواننده و تنظیم لحن برای مقاله شما بسیار مهم است. با انتخاب نوع مقدمه مناسب، ترکیب عناصر کلیدی مانند بیانیه قلاب و پایان نامه، و اجتناب از اشتباهات رایج، می توانید مقدمه ای ایجاد کنید که خواننده خود را جذب کند و زمینه را برای یک مقاله موفق فراهم کند. ب

ه یاد داشته باشید که مقدمه خود را اصلاح و ویرایش کنید، به دنبال بازخورد دیگران باشید و خطاها را تصحیح کنید. با در نظر گرفتن این نکات، به خوبی در راه ایجاد یک مقدمه مقاله قوی و مؤثر خواهید بود که تأثیری ماندگار بر خواننده شما می گذارد.

اشتراک گذاری