امروز برابر است با :1403-05-02

خودروی هوآوی برای رقابت با مرسدس بنز و آئودی می آید!

به‌ تازگی تصاویر رسمی فضای داخلی خودروی هوشمند هوآوی به نام استلاتو S۹ منتشر شده است. این خودروی لوکس چینی قصد رقابت با بزرگانی مانند آئودی A۸ و مرسدس بنز S کلاس را دارد.

استلاتو S۹ برای رقابت با خودروهای درجه‌ یک آلمانی مانند آئودی A۸ و مرسدس بنز کلاس S طراحی شده، با این تفاوت که کاملاً الکتریکی است. این خودرو روی پلتفرم تورینگ ساخته‌ شده و از سیستم شاسی تورینگ استفاده می‌ کند. علاوه بر این، S۹ اولین خودرویی خواهد بود که از سیستم رانندگی هوشمند Qiankun ADS ۳.۰ هواوی و سیستم هارمونی OS آن استفاده می‌ کند. طبق ادعای مدیران این خودروساز، استلاتو کمترین مقاومت در برابر باد را در بین سدان های لوکس دارد. استلاتو S۹ به‌ جای آینه، از دوربین‌ های جانبی استفاده می‌ کند.

استلاتو S۹ از طراحی Inside-Out استفاده می‌ کند که داخل و خارج را با یکدیگر ادغام و به حداکثر رساندن فضای کابین کمک می‌ کند. ابعاد این خودرو ۵۱۶۰، ۱۹۸۷ و ۱۴۸۶ میلی‌ متر و فاصله بین دو محور آن ۳۰۵۰ میلی‌ متر است. فضای داخلی از طرح رنگ بژ و پیکربندی چهار نفره استفاده می‌ک ند.

کابین خودرو دارای یک فرمان چرمی سه پره، یک صفحه‌ نمایش مرکزی شناور بزرگ و یک نمایشگر کیلومتر شمار است. سیستم صوتی ویژه هواوی نیز در این خودرو وجود دارد.ردیف عقب با صفحه‌ نمایش اطلاعات-سرگرمی و تنظیم عملکرد صندلی‌ ها و همچنین تهویه مطبوع و پنل شارژ بی‌ سیم همراه می‌ شود.

هر چهار صندلی خودرو مجهز به سردکن، گرم‌ کن و ماساژور هستند. همچنین هر چهار شیشه کناری مجهز به شیشه‌ های دو لایه عایق صدا هستند.این خودرو در دو نسخه تک موتوره و دو موتوره عرضه می‌ شود. همه مدل‌ ها از یک موتور الکتریکی ۳۰۴ اسب بخاری TZ۲۱۰XYA۰۳ تولیدشده توسط شرکت Huawei Digital Power Technology در محور عقب استفاده می‌ کنند.

نسخه‌ های دو موتوره، یک موتور ۲۱۱ اسب بخاری را به محور جلو اضافه می‌ کنند. برای این خودرو بسته‌ های باتری با ظرفیت‌ های ۷۹٫۹ کیلووات ساعت و ۹۷٫۶ کیلووات ساعت ارائه می‌ شود که محدوده برد ۶۶۵ کیلومتر، ۶۷۲ کیلومتر، ۷۲۱ کیلومتر و ۸۱۶ کیلومتر (بر اساس چرخه CLTC) را فراهم می‌ کند.

یکی از نقاط قوت مهم این خودرو، سیستم Qiankun ADS ۳.۰ هوآوی خواهد بود؛ این سیستم به خودرو اجازه می‌ دهد تا به‌ طور واقعی موانع و سناریوها را مانند یک انسان درک کند.

پیش‌ فروش این خودرو با محدوده قیمت تخمینی ۶۲ تا ۷۶ هزار دلار (معادل ۳ میلیارد و ۷۸۰ میلیون تا ۴ میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان) باز شده است.

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری