امروز برابر است با :1403-03-03

خودروی الکتریکی پژو 408 هم ساخته می شود

پژو در سال ۲۰۲۲ از محصول جدید خود به نام ۴۰۸ رونمایی کرد که به نوعی، نواده ۴۰۵ معروف برای ما ایرانیان محسوب می‌ شود. طراحی جذاب و بدنه منحصر به فرد، در کنار امکانات و ویژگی‌ های خاص از خصوصیات این خودرو به حساب می‌ آیند.

پژو از سال ۲۰۱۰ در چین از نام “۴۰۸” برای نسخه سدان هاچ بک ۳۰۸ استفاده می‌ کند. این مدل به شکلی عجیب‌ و متفاوت برای اروپا تغییر کاربری داده و ۴۰۸ به طور رسمی به عنوان یک فست‌ بک شناخته می‌ شود.

این خودرو بر آخرین نسخه از پلتفرم EMP۲ Stellantis که با ۳۰۸ هاچ‌ بک و استیشن‌ واگن مشترک است، سوار می شود؛ البته پژو استدلال می‌ کند که این خودرو محصولی پیچیده‌ تر است که در بالای سگمنت C قرار می‌ گیرد. با طول ۴۶۸۷ میلی‌متر (۱۸۴.۵ اینچ)، مدل جدیدی که نشان شیر را حمل می‌ کند، کمی طولانی‌ تر از ۳۰۸ استیشن واگن با شکل سنتی است.

با در نظر گرفتن صندلی‌ های عقب، صندوق عقب می‌ تواند ۵۳۶ لیتر و با جمع کردن آنها، ۱۶۱۱ لیتر ظرفیت داشته باشد.

در مورد فضای داخلی آوانگارد، چیز زیادی برای گفتن وجود ندارد، چرا که تا حد زیادی شبیه به مدل ۳۰۸ است. این خودرو دارای یک جفت صفحه نمایش ۱۰ اینچی و فرمان معمولی پژو است. یک سیستم صوتی Focal با ۱۰ بلندگو (شامل ساب ووفر) در طول سه سال به طور خاص برای ۴۰۸ توسعه داده شده است.

پژو در ابتدا ۴۰۸ جدید را با دو پیشرانه پلاگین هیبریدی به فروش رساند. هر دو، دیفرانسیل جلو همراه با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک و موتور الکتریکی ۱۰۹ اسب بخار (۸۱ کیلووات) هستند. چیزی که آنها را متمایز می‌ کند، موتور بنزینی ۱٫۶ لیتری توربوشارژ است که دارای ۱۵۰ و ۱۸۰ اسب بخار هستند.

با ترکیب قدرت موتور احتراقی و موتور الکتریکی، نسخه کوچک‌ تر PHEV حدود ۱۸۰ اسب بخار قدرت و ۳۶۰ نیوتن‌ متر گشتاور تولید می‌ کند. نوع قوی تر، قدرت را به ۲۲۵ اسب بخار افزایش می‌ دهد در حالی که همان مقدار گشتاور را حفظ می‌ کند. از طرف دیگر، یک نسخه پایه با یک موتور بنزینی ۱٫۲ لیتری سه سیلندر کوچکتر با قدرت ۱۳۰ اسب بخار و ۲۳۰ نیوتن متر گشتاور وجود دارد. این پیشرانه قدرت خود را از طریق یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو می‌ فرستد. نسخه‌ ای الکتریکی این خودرو در راه است.

منبع : خبر آنلاین

اشتراک گذاری