امروز برابر است با :1403-02-30
سلامت ذهن

چرا باید همین الان برای بهبود ذهن خود وقت بگذارید!

مجله چرخونکی : وقتی خلق و خوی خود را بهبود می دهید، زندگی خود را بهبود می بخشید. و این باعث می شود احساس بسیار بهتری نسبت به خودتان داشته باشید! به علاوه، شما دوستان بیشتری خواهید داشت، زیرا افراد تمایل کمتری به اجتناب از شما دارند.خلق و خوی امیدوارانه و خوش بینانه همه چیز را در مورد زندگی شما بهتر می کند.

چرا بهبود خلق و خوی شما برای رفاه و شادی کلی شما مفید است؟

سلامت روان شما را بهبود می بخشد

سلامت روان شما افکار، احساسات و اعمال شما را شکل می دهد. استرس را کاهش می دهد و مقابله با چالش ها و مشکلات را آسان تر می کند.ببین مشکلی پیش میاد همه افراد دارای اضطراب، ترس و نگرانی هستند. گذراندن روزهای سخت بخشی طبیعی از زندگی است.

اما، وقتی از نظر روانی و عاطفی سالم هستید، باهوش و انعطاف پذیر هستید! راه حل ها را پیدا می کنید و سریع تر به عقب برمی گردید. شما با انتظارات مطمئن با مسائل روبرو می شوید.انعطاف‌پذیر بودن یعنی انعطاف‌پذیر و متمرکز بمانید و به توانایی‌های خود اعتماد داشته باشید، وقتی که زندگی شما را به یک توپ منحنی پرتاب می‌کند.

مزایای افزایش سلامت روانی و بهبود خلق و خوی شما

 • شما فرصت ها را در جایی می بینید که دیگران مشکلات را می بینند
 • شما اعتماد به نفس دارید و عزت نفس سالمی دارید
 • شما به طور کلی از زندگی احساس رضایت دارید
 • بین کار و بازی تعادل برقرار می کنید و حد و مرز تعیین می کنید
 • شما روابط سالمی ایجاد می کنید
 • شما از خود مراقبت می کنید زیرا می دانید و معتقدید زندگی شما مهم است
 • از زندگی خود لذت می برید و می توانید به خودتان بخندید

با تقویت مهارت های اجتماعی خلق و خوی خود را بهبود بخشید

زمانی که احساس کنیم با دیگران ارتباط داریم، پیشرفت می کنیم. بنابراین، جذاب باشید!لازم نیست 24 ساعته و 7 روز هفته در محاصره مردم باشید. اما سعی کنید از همنشینی و دوستی لذت ببرید تا روحیه خود را تقویت کنید.

تماس گرفتن یا ارسال پیامک عالی است. اما هیچ چیز به اندازه قدرت تقویت خلق و خوی نشستن با خانواده یا دوستان نیست. کیفیت زمان حضوری قیمتی ندارد.نشستن، صحبت کردن، گوش دادن، اشتراک گذاری برای روح و مغز شما عالی است. مطالعات نشان می دهد که مغز ما برای اتصال سیم کشی شده است. وقتی کار داوطلبانه انجام می دهیم یا زمانی را با یک دوست می گذرانیم، مناطق خاصی از مغز ما روشن می شود.

نه تنها این، بلکه مغز به ما برای رفتار اجتماعی با سیگنال دادن به ترشح دو هورمون شادی آور، اکسی توسین و سروتونین، پاداش می دهد. تنها بودن با شریک زندگی، دوستان یا حتی همکاران، روحیه شما را روشن می کند.اما حدس بزنید، با غریبه ها هم کار می کند. هنگام سلام کردن یا آرزوی روز خوبی برای آنها، با لبخند به چشمان مردم نگاه کنید.

یک یا دو ثانیه دوستانه لبخند زدن و احوالپرسی را به دوستان اختصاص دهید. فقط چند ثانیه طول می کشد، اما این اعمال کوچک مهربانی، تقویت کننده خلق و خوی فوق العاده ای هستند. شما روز آنها را می سازید.

با تناسب اندام، خلق و خوی خود را بهبود بخشید

پیوند بین ذهن و بدن به هم مرتبط است. آنها بر یکدیگر تأثیر می گذارند. مراقبت از سلامت جسمانی، سلامت روانی شما را تغذیه می کند.ورزش فقط به مدت 20 دقیقه باعث می شود مغز شما اندورفین را آزاد کند. اینها یکی از چهار ماده شیمیایی شادی هستند که برای تثبیت خلق و خوی شما و افزایش سطح انرژی کار می کنند.

به عنوان پاداش اضافه، فعالیت بدنی منظم همچنین حافظه و تمرکز را بهبود می بخشد، استرس را از بین می برد و خواب سالم را بهبود می بخشد.آن را پیچیده نکنید چیزی را پیدا کنید که از آن لذت می برید و آن را چندین بار در هفته انجام دهید. ساده اما انقلابی.بهتر است یک گروه از دوستان پیدا کنید و در یک گروه فعال باشید تا با انگیزه بمانید و روحیه خود را بهبود بخشید.

با تنظیم سطح استرس، خلق و خوی خود را بهبود بخشید.

استرس مزمن به سلامت روانی، عاطفی و جسمی ما آسیب می رساند.با این حال، معامله اینجاست. آیا می توانیم از استرس جلوگیری کنیم؟ جواب منفی. اما می توانید از تکنیک های کاهش استرس خاصی برای مدیریت فشارهای زندگی روزمره استفاده کنید.راهبردهای مقابله با استرس به شما کمک می کند تا با فراز و نشیب های زندگی کنار بیایید و ابزاری عملی برای بازیابی قدرت، بهبود خلق و خوی و احساس خوبی نسبت به خودتان هستند.

این استراتژی های کاهش استرس را در نظر بگیرید

 • شبانه با کیفیت بخوابید
 • غذاهای سالم مانند سبزیجات، میوه، آجیل، لوبیا، آووکادو و ماهی های چرب بخورید
 • تکنیک های تمدد اعصاب مانند مدیتیشن ذهنی، کشش تمام بدن و تنفس عمیق را تمرین کنید
 • برای خود وقت بگذارید و کاری را انجام دهید که از آن لذت می برید
 • بیرون بروید و در آفتاب غوطه ور شوید
 • با دوستان بیرون برو
 • از قرارها و اوقات تنهایی خاص با شریک عاشقانه خود لذت ببرید
 • بیشتر بخند

و در نهایت

یا خلق و خوی خود را کنترل می کنید یا خلق و خوی شما را کنترل خواهد کرد. چرا در شرایطی که راه های زیادی برای بهبود خلق و خوی خود وجود دارد، احساس بهتری نسبت به خودتان و لذت بردن بیشتر از زندگی در همین لحظه وجود دارد؟

اشتراک گذاری