امروز برابر است با :1403-02-30
ویزای خرید ملک

با پول ماشین چینی، خونه بخر و اقامت دائم اروپا بگیر!

یکی از آسان‌ترین روش‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در هر کشوری، خرید ملک است. شما با خرید ملک یک سرمایه‌گذاری آسان و بی‌دردسر خواهی داشت که منجر به اخذ اقامت یا شهروندی برای شما می‌شود.

خرید ملک یک معامله دو سر سود است؛ چرا که شما با خرید ملک یک دارایی امن با حاشیه سود مناسب را خریداری کرده‌اید که همراه با آن اقامت یا شهروندی یک کشور را به دست می‌آورید.

از طرفی کشوری که شما در آن سرمایه‌گذاری را انجام داده‌اید، از سرمایه‌گذاری شما سود کرده و به رونق اقتصادی کشور کمک کرده است.

خرید ملک یکی از روش‌های محبوب ایرانیان برای مهاجرت به اروپا و کشورهای همسایه مثل ترکیه، گرجستان، امارات و عمان می‌باشد.

کشور ترکیه که در سال‌های اخیر با سیاست‌های مناسب موفق به جذب ایرانیان شده در حال حاضر محبوب‌ترین و مناسب‌ترین گزینه می‌باشد.

اما شما برای خرید ملک گزینه‌های دیگری هم دارید چرا که کشورهای پیشرفته‌ای مثل فرانسه، اسپانیا، سنگاپور و … هم از طریق این روش به شما اقامت اهدا می‌کنند.

شما برای اینکه بدانید چگونه از طریق خرید ملک مهاجرت کنید باید چند مرحله را در نظر بگیرید؛ ابتدا باید مقصد مناسب برای خود را یافته و با قوانین آن کشور آشنا شوید.

سپس باید مدارک لازم و پروسه‌های خرید ملک را در نظر بگیرید. دقت کنید که خرید ملک در خارج از کشور کار بسیار پیچیده‌ای است که نیاز به مشاوره با افراد متخصص دارد.

در ادامه اطلاعات مفیدی را دررابطه‌با مهاجرت از طریق خرید ملک می‌دهیم تا بتوانید در ابتدا مقصد مناسب را یافته و نکات مهمی را قبل از خرید ملک دریافت کنید.

چه کشورهایی اقامت از طریق خرید ملک می‌دهند؟

پرتغال

شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری مبلغ 500،000 یورو در شهرهای بزرگ و مبالغ کمتر در شهرهای کم‌جمعیت کشور پرتغال در بخش املاک، ویزای طلایی این کشور را دریافت کنید.

پس از خرید ملک تنها پس از پنج سال درخواست اقامت دائم کنید و پس از شش سال شهروندی خود را دریافت کنید! با اخذ اقامت دائم این کشور می‌توانید به تمام کشورهای حوزه شنگن به‌راحتی سفر کنید.

یونان

با خرید ملک ارزش حداقل 250،000 یورو می‌توانید ویزای طلایی کشور یونان را به دست آورید. پس از خرید ملک می‌توانید اقامت خود را هر پنج سال تمدید تا زمانی مالک باشید تمدید کنید.

با اخذ اقامت یونان هم شما به منطقه شنگن دسترسی خواهی داشت؛ اما دقت کنید که اخذ شهروندی از این روش در یونان امکان‌پذیر نمی‌باشد.

ترکیه

یکی از محبوب‌ترین مقاصد ایرانیان برای مهاجرت از طریق خرید ملک ترکیه است. شما می‌توانید شهروندی ترکیه را با سرمایه‌گذاری حداقل 250،000 دلار در بخش املاک و مستغلات در مدت سه سال به دست آورید.

با اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه دسترسی بدون ویزا به بیش از 100 کشور از جمله ژاپن، کره جنوبی و … را به دست می‌آورید.

قبرس

شما می‌توانید شهروندی قبرس را با سرمایه‌گذاری حداقل 2 میلیون یورو در املاک و دیگر دارایی‌ها به دست آورید. همچنین باید مبلغ 150،000 یورو به صندوق دولتی واریز کنید.

پس از شش ماه سرمایه‌گذاری می‌توانید درخواست شهروندی خود را ارائه دهید. مزایا اقامت دائم در قبرس دسترسی بدون ویزا به منطقه شنگن و بیش از 170 کشور دنیا می‌باشد.

اسپانیا

شما با خرید ملک ارزش حداقل 500،000 یورو می‌توانید ویزا طلایی اسپانیا را به دست آورید. اقامت شما تا زمانی که مالک باشید هر دو سال یکبار قابل‌تمدید است.

برای اخذ شهروندی این کشور حتماً باید 10 سال در آنجا زندگی کنید؛ با خرید ملک در اسپانیا دسترسی کامل به مناطق شنگن دارید.

مهاجرت با خرید ملک

فرانسه

با سرمایه‌گذاری حداقل 300،000 یورو در بخش املاک یا دیگر دارایی‌ها که باعث ایجاد شغل می‌شوند می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.

اقامت شما هر چهار سال یکبار قابل‌تمدید است؛ اما این شرایط تا زمانی قابل اجراست که سرمایه‌گذاری شما تداوم داشته باشد. اخذ شهروندی در این روش امکان‌پذیر نمی‌باشد مگر اینکه به مدت 5 سال در این کشور زندگی کرده باشید.

دومنیکا

با سرمایه‌گذاری حداقل ۲۰۰,۰۰۰ دلار در یک پروژه املاک تأیید شده توسط دولت مثل هتل یا مجتمع تفریحی، شهروندی دومینیکا را به دست آورید.

برای این کار باید برخی هزینه‌ها و مالیات‌ها را پرداخت کنید؛ پس از آن می‌توانید باگذشت سه ماه از سرمایه‌گذاری درخواست شهروندی کنید. با اخذ پاسپورت دومنیکا دسترسی آزاد به بیش از ۱۳۰ کشور از جمله انگلستان، اتحادیه اروپا و … را پیدا می‌کنید.

خرید ملک در امارات

امارات

ویزا طلایی امارات را می‌توانید با سرمایه‌گذاری مبلغ ۱ میلیون درهم معادل ۲۷۲,۰۰۰ دلار در املاک دریافت کنید. این ویزا بسته به ارزش ملک برای پنج الی ۱۰ سال اعتبار دارد و قابل‌تمدید است.

با اخذ اقامت دائم امارات شما دسترسی به یک کشور مدرن و پویا با استاندارد زندگی بالا و یک رژیم بدون مالیات دارید.

عمان

اگر یک ملک به ارزش حداقل ۵۰,۰۰۰ ریال عمان معادل ۱۳۰,۰۰۰ دلار در یک مجتمع گردشگری یکپارچه بخرید می‌توانید اقامت دائم عمان را اخذ کنید.

اقامت شما با خرید ملک تنها 2 سال اعتبار دارد که در صورت حفظ سرمایه‌گذاری قابل‌تمدید است.

مقایسه برخی کشورها با یکدیگر

سنگاپور – هزینه سرمایه‌گذاری: $2,500,000 – ۲ساله

دومینیکا – هزینه سرمایه‌گذاری: $200,000 – ۱ساله

یونان – هزینه سرمایه‌گذاری: $250,000 – ۵ساله

فرانسه – هزینه سرمایه‌گذاری: $300,000 – ۴ساله

امارات – هزینه سرمایه‌گذاری: $272,000 – ۱۰ساله

ترکیه – هزینه سرمایه‌گذاری: $250,000 – ۳ساله

قبرس – هزینه سرمایه‌گذاری: $2,000,000 – بدون محدودیت

عمان – هزینه سرمایه‌گذاری: $130,000 – ۲ساله

مدارک موردنیاز برای خرید ملک

برای مهاجرت از طریق خرید ملک، مدارکی موردنیاز است که باتوجه‌به قوانین هر کشور متفاوت است؛ بااین‌حال در ادامه برخی از مدارک مشترکی که ممکن است به آن‌ها نیاز داشته باشید را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • پاسپورت معتبر

  • تمکن مالی

  • بیمه‌ درمانی

  • قرارداد خریدوفروش یا سند مالکیت ملک

  • گواهی ارزش‌گذاری ملک

  • گواهی عدم سوءپیشینه

  • اثبات پرداخت مالیات

  • فرم تکمیل‌شده درخواست اقامت

  • پرداخت هزینه مربوطه

نکاتی که قبل از خرید ملک باید در نظر بگیرید

خرید ملک در خارج از کشور راهی برای دریافت اقامت یا شهروندی می‌باشد؛ اما چالش‌ها و مشکلاتی دارد که باید با آنها آشنا باشید. در ادامه نکات مهمی را که قبل از خرید ملک برای مهاجرت باید در نظر گرفت برای شما توضیح خواهیم داد.

کشورهای خارجی قوانین و مقررات مختلفی در خصوص مالکیت، مالیات، وراثت و درآمد اجاره‌ دارند. شما باید قبل از هر اقدامی همیشه با یک وکیل محلی یا مشاور حرفه‌ای مشورت داشته باشید.

همیشه قراردادی مکتوب از آنچه در مذاکره توافق شده است دریافت کنید؛ بهتر است زمان پرداخت هزینه، رسید کاغذی یا الکترونیکی دریافت کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا از تقلب، اختلاف و سوءتفاهم‌ها جلوگیری کنید.

همچنین بهتر است چند نسخه کپی از تمام مدارک مرتبط با خرید ملک و فرایند مهاجرت خود داشته باشید.

سعی کنید به حرف‌های یک نفر در زمان معامله اعتماد نکنید و خودتان تحقیقاتی انجام دهید یا اینکه از افراد معتبر و متخصص در بازار استفاده کنید.

در زمان خرید ملک تمام هزینه‌های مرتبط را که شامل هزینه تمام شده ملک، مالیات، بیمه، نگهداری، پورسانت و … می‌شود را در نظر بگیرید.

در ابتدای مسیر مشخص کنید که چقدر می‌توانید برای خرید یک ملک هزینه کنید؛ شما باید درآمد، پس‌انداز، هزینه‌ها و برنامه‌های آینده را در نظر بگیرید.

همچنین هزینه‌ها و سود وام دریافتی از بانک را محاسبه کنید. برخی کشورها ممکن است محدودیت‌هایی برای افراد خارجی در نظر بگیرند.

حتماً حقوق و وظایف خود به‌عنوان یک مهاجر بشناسید. شما باید شرایط اقامت یا شهروندی که برای آن درخواست می‌دهید را بشناسید. این شرایط شامل حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری، مدت‌زمان اقامت، فرایند تمدید اقامت، معیارهای واجد شرایط، مزایا و معایب می‌شود.

همچنین مهم است که حقوق و وظایف خود به‌عنوان مالک در کشور میزبان را بشناسید که این وظایف شامل پرداخت مالیات، نگهداری از ملک، رعایت قوانین محلی و حفاظت از حقوق ملک می‌باشد.

شما باید درباره املاک مناسب خرید و وام‌های بانکی تحقیقات زیادی انجام دهید تا بهترین گزینه را برای خود پیدا کنید. در زمان خرید ملک باید به معیارهایی مثل مکان، مساحت، وضعیت محله، امکانات، و قیمت توجه کنید. شما باید ملک را با دقت بررسی کرده و یک شخص حرفه‌ای را برای ارزش‌گذاری ملک استخدام کنید.

پس از خرید ملک شما باید تمام مدارک موردنیاز را آماده کرده و آن‌ها را برای اخذ اقامت یا شهروندی به مقامات مربوطه در کشور میزبان ارائه دهید.

همچنین باید هزینه‌ها و مالیات‌های مرتبط با درخواست را پرداخت کرده و سپس وضعیت درخواست خود را پیگیری کنید.

نتیجه‌گیری

خرید ملک یک پروسه پیچیده‌ای است که حتماً نیاز به حضور یک متخصص در کنار شما دارد چرا که شما با بازار املاک کشورهای خارجی و قوانین پیچیده آنها آشنا نیستید.

پس حتماً قبل از هر اقدامی برای خرید خانه و عقد قرارداد با متخصصین بهترین شرکت‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری مشاوره داشته باشید.

برای اینکه با خیالی آسوده بهترین و مطمئن‌ترین شرکت‌ها را پیدا کنید، می‌توانید به سایت برتر ویزا به آدرس bartarvisa.com که اولین رسانهٔ تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری می‌باشد مراجعه کنید.

این مطلب یک محتوای تبلیغاتی است مجله چرخونکی این موضوع را نه تایید و نه رد می کند.

اشتراک گذاری