امروز برابر است با :1403-03-03

اسطوره آلمانی و قهرمان جام‌ جهانی از دنیا رفت

برند هولتسبین در تاریخ ۱۵ آوریل در ۷۸ سالگی به دلیل بیماری از دنیا رفت. هولتسبین (متولد ۹ مارس ۱۹۴۶) بین سال‌ های ۱۹۶۷ تا ۱۹۸۱ در ۴۲۰ بازی برای آینتراخت فرانکفورت به میدان رفت و تنها کارل هاینتس کوربل، یورگن گرابوفسکی و برند نیکل بازی‌ های بیشتری با پیراهن آینتراخت انجام دادند.

این مهاجم با ۱۶۰ گل در بوندسلیگا در صدر جدول گلزنان تاریخ باشگاه قرار دارد. او همچنین در سه نوبت (۱۹۷۴، ۱۹۷۵ و ۱۹۸۱) قهرمان جام حذفی آلمان شد و همچنین در قهرمانی جام یوفا در سال ۱۹۸۰ به آینتراخت کمک کرد. او در سال ۱۹۷۴ قهرمانی جام جهانی را نیز با تیم ملی آلمان غربی تجربه کرد.

هولتسبین پس از ترک آینتراخت در سال ۱۹۸۱، چند سالی را در ایالات متحده با تیم‌ های فورت لادردیل استریکرز، ممفیس آمریکنز و بالتیمور بلاست گذراند. او پس از بازنشستگی به فرانکفورت بازگشت و به عنوان مدیر کل و معاون رئیس‌ باشگاه مشغول به کار شد. عقاب‌ها شش سال متوالی تحت سرپرستی او در دهه ۱۹۹۰ به اروپا راه یافتند.

او در سالهای اخیر به دلیل بیماری تنها م ی‌توانست آینتراخت محبوبش را از طریق تلویزیون دنبال کند، اما نام او برای همیشه در والدشتادیون به یادگار خواهد ماند.

اشتراک گذاری