امروز برابر است با :1403-03-24

علائم بارداری در هفته اول 5 علامت که نشان میدهد شما باردارید!

علائم بارداری در هفته اول چیست ؟ و چه نشانه هایی را تجربه خواهید کرد ؟ اگر به تازگی متوجه شده اید که در انتظار بارداری هستید، ممکن است فکر کنید این هفته اول بارداری شماست، اما احتمالاً در حدود هفته 4 بارداری هستید. بله در حال حاضر! (زمانی که برای اولین جلسه قبل از زایمان خود مراجعه می کنید، OB شما تخمین دقیق تری به شما می دهد.) از جلوتر بگذرید و هفته 4 را بررسی کنید.

اندازه کودک در هفته اول بارداری چقدر است؟

عزیزم این فقط یک برق در چشم توست. به یاد داشته باشید که هنوز در واقع باردار نیستید و اگر باردار هستید، به احتمال زیاد در حدود چهار یا پنج هفته بارداری هستید.

سونوگرافی هفته اول بارداری

به احتمال زیاد سونوگرافی هفته اول بارداری انجام نمی دهید. اما اگر مدتی برای باردار شدن تلاش کرده اید و به متخصص باروری مراجعه کرده اید، ممکن است برای بررسی فیبروم، سونوگرافی انجام داده باشید تا ببینید چند فولیکول (که به تخمک تبدیل می شود) در تخمدان ها وجود دارد. ضخامت پوشش رحم خود را بسنجید. اگر مشکلی وجود داشته باشد، پزشک ممکن است درمان باروری را تجویز کند که می تواند به شما در باردار شدن کمک کند.

برخی از علائم بارداری که در هفته اول تجربه خواهید کرد

در هفته اول بارداری به یاد داشته باشید، در این مرحله اولیه، علائمی که شما تجربه می کنید همان علائم بارداری است که برای دوره شما وجود دارد، زیرا در واقع باردار نیستید. ریزترین علائم بارداری ممکن است از سه تا هفت روز طول بکشد و می تواند شامل موارد زیر باشد:

خونریزی واژن

بدن شما در حال ریزش پوشش داخلی رحم است که فقط در صورت بارداری پر شده است.

کمردرد و گرفتگی عضلات

برای آزاد کردن این پوشش، رحم شما منقبض می شود و باعث می شود کمر و شکم شما درد بگیرد.

نفخ

نوسانات هورمونی می تواند باعث نفخ شکم درست قبل و در طول قاعدگی شود.

نوسانات خلقی

این افزایش هورمون همچنین می تواند باعث تحریک پذیری شود و احساسات شما را خراب کند.

سردرد

بسیاری از زنان از میگرن قاعدگی شکایت دارند که این میگرن نیز به هورمون‌ها مرتبط است. (تعجب، تعجب.) کیسه های یخ، مسکن های OTC و تمرینات تمدد اعصاب ممکن است به کاهش درد کمک کنند.

آیا در هفته اول بارداری نشانه هایی را در شکم تجربه خواهیم کرد؟

در داخل شکم در هفته ای اول بارداری خود (به یاد داشته باشید، شما در این مرحله واقعا باردار نیستید)، بدن شما در حال آزاد کردن پوشش رحم ماه گذشته است و شروع به تشکیل یک لایه جدید می کند، که (با کمی شانس!) تخمک بارور شده ماه آینده را نگه می دارد. .

واقعیت جالب: تخمک های انسان بزرگترین سلول های بدن هستند. یک تخم مرغ کوچکتر از یک تکه فلفل است. بدن شما یک (یا در موارد نادر، دو) تخمک را بین روز 10 تا 19 چرخه قاعدگی شما آزاد می کند یا حدود 14 روز قبل از اینکه دوره بعدی شما انتظار می رود. پس از آن حدود 12 تا 24 ساعت می توان آن را بارور کرد. داشتن رابطه جنسی حتی قبل از آن نیز مفید است، زیرا اسپرم می تواند تا شش روز در بدن شما زندگی کند.

اولین نشانه‌های بارداری فوراً ظاهر نمی‌شوند در واقع، بسیاری از زنان قبل از اینکه احساس «متفاوت» کنند، در هفته چهارم پریود خود را از دست می‌دهند. اما برخی از علائم اولیه اولیه بارداری در هفته های اول پس از لقاح شامل درد یا حساسیت پستان، حالت تهوع، خستگی و میل مکرر به ادرار کردن است.

در هفته یک بارداری (معروف به اینکه به زودی باردار شوید!)، احتمالاً به این فکر می کنید که چگونه می توانید بدن خود را برای حمل نوزاد آماده کنید. این ایده خوبی است که بارداری را با وزن مناسب و عاری از عادات بدی مانند سیگار کشیدن و نوشیدن الکل شروع کنید. مصرف کافئین خود را به اندازه یک یا دو فنجان قهوه (در مورد فنجان صحبت می کنیم ) در روز کاهش دهید.

بیشتر بخوانید : بارداری خارج رحمی

نکاتی برای بارداری در هفته اول

عادت های ناسالم را کنار بگذارید

آیا هنوز سیگار می‌کشید، الکل می‌نوشید و مقادیر بیش از حد کافئین مصرف می‌کنید؟ شما نمی خواهید پس از مثبت شدن تست بارداری، انجام این کارها را متوقف کنید. باید عادات بد را هم اکنون قبل از اینکه انتظار داشته باشید، مهار کنید.

رفتن به یک ویزیت قبل از بارداری را در نظر بگیرید

اگر مدتی است که به پزشک خود مراجعه نکرده‌اید، ممکن است قبل از اقدام برای باردار شدن، برای ویزیت برنامه ریزی کنید. این یک راه عالی برای به پاسخ به تمام سؤالات ضروری است.

سعی کنید آرامش داشته باشید

بارداری می تواند استرس زا باشد. و تلاش برای بچه دار شدن ممکن است ابزار استرس زا باشد. گفتن این کار آسان تر از انجام آن است، اما سعی کنید تا زمانی که این سفر را شروع می کنید، استرس به خود وارد نکنید.

اشتراک گذاری