امروز برابر است با :1403-03-26

چه کسانی در خرداد ماه یارانه متفاوتی خواهند گرفت؟

دولت برای مادرانی که دارای دو فرزند هستند افزایش یارانه در نظر گرفته است. افرادی که مشمول این افزایش یارانه هستند، می‌ توانند اقلام بهداشتی مثل پوشک، صابون و شامپو برای کودک و مادر و همچنین بسته‌ های حمایتی دارای لبنیات، پروتئین، حبوبات، میوه‌جات و سبزیجات را تا سقف ۶۰۰ هزار تومان به صورت رایگان از فروشگاه‌ های طرف قرارداد، خریداری کنند.

برای اطلاع از اینکه شامل این طرح هستید یا خیر، می‌ توانید با ورود به اپلیکیشن “شما”، کد ملی سرپرست خانوار را وارد کرده و از شرایط خود کسب اطلاعات کنید مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت نیز درباره این طرح گفت: سازمان برنامه و بودجه این وعده را داده است که بودجه این طرح حدود ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد. این طرح به این منظور انجام می‌ شود تا بتوانیم کودکان بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم. امیدواریم با این طرح، سوء تغذیه را در کشور به طور کامل از بین ببریم و هیچ کودکی دیگر مشکل اختلال در رشد نداشته باشد.

پس از اجرای این طرح، مبلغ یارانه مادرانی که فرزند زیر ۲ سال دارند از ۴۰۰ هزار تومان به ۶۰۰ هزار تومان تغییر یافت و با این افزایش اعتبار، می‌ توان برای خرید بسته‌ های غذایی و بهداشتی متنوع اقدام کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز توضیح داد: برای خانوارهای مشمول یارانه مادران دارای کودک شیرخوار که مشمول طرح یسنا هستند، پیامک ارسال می‌ شود و اعتبار این طرح در حساب سرپرست خانوار مشمول شارژ شده که در قالب طرح کالابرگ قابل‌ استفاده است.

منبع: آرمان ملی

اشتراک گذاری