امروز برابر است با :1403-03-05

چشم‌ های سه‌ بعدی این خودرو می‌ تواند افراد را ببیند

فولکس‌ واگن با خودرو مفهومی ID.Code به نمایشگاه پکن رفته است؛ خودرویی که می‌ تواند ببیند و با شما ارتباط برقرار کند.

فولکس‌ واگن در نمایشگاه اتومبیل پکن، خودرو مفهومی ID.Code را به‌ نمایش گذاشت که شاید عجیب‌ ترین محصول این شرکت باشد. خودرو شاسی‌ بلند فولکس‌ واگن ازنظر ظاهری نسبتاً معمولی است، اما فناوری به‌ کار رفته در آن به نام 3D Eyes بسیار جالب به‌ نظر می‌ رسد.

سیستم چشم‌ های سه‌ بعدی (3D Eyes) می‌ تواند افراد را ببیند و بخشی از سیستم روشنایی تعاملی جامعی محسوب می‌ شود که فولکس‌ واگن آن را به‌ عنوان آینده‌ ی خودروهای خودران در نظر می‌ گیرد.نوار سفید بلند روی دماغه‌ ی ID.Code بین چراغ‌ های جلوی آن، Light Cloud نامیده می‌ شود و از ۹۶۷ چراغ LED تشکیل شده است و چراغ‌ های U-شکلی ایجاد کرده که درنهایت ظاهری شبیه به نگاه‌کردن به جهات مختلف را به‌ نمایش می‌ گذارد.

سیستم چراغ جلوی ID.Code با صفحه‌ی نورانی (Light Screen) کار می‌ کند. این صفحه، بخش لبخندمانند جلوی خودرو است که زیر Light Cloud قرار می‌ گیرد. فولکس‌ واگن در طراحی این قطعه از رنگ شفافی استفاده کرده که وقتی صفحه‌ ی نورانی خاموش است، ظاهری معمولی دارد، اما زمانی‌ که روشن باشد، می‌ تواند موارد مختلفی از گزارش آب‌ و هوا گرفته تا تصاویر فصلی مانند شکوفه‌ های گیلاس در بهار را نمایش دهد.اگر خودرو دیگری متوقف شود و به شما اجازه دهد به چپ بپیچید، صفحه‌ نمایش می‌ تواند به‌عنوان نشانه‌ ای از قدردانی، یک قلب بزرگ به او نمایش دهد.

فولکس‌ واگن قابلیتی به نام پنجره‌ های هوشمند (Smart Windows) به خودرو ID.Code اضافه کرده است. این پنجره‌ ها می‌ توانند در نقاطی از شیشه، آواتاری به شکل انسان نمایش دهند که با نزدیک شدن به ‌آن، شروع‌ به گفت‌ و گو با شما می‌ کند.

فولکس‌ واگن می‌ گوید همه‌ ی ویژگی‌ های فنی ID.Code بخشی از قابلیت مخفی این خودرو هستند. طراحان این شرکت ویژگی مذکور را به‌ عنوان چیزی ناملموس که باعث تعجب می‌ شود در نظر می‌ گیرند.

طبق اعلام فولکس‌ واگن قابلیت مورد اشاره برای ایجاد رفاقت و ارتباط انسانی در آینده‌ ای که هوش مصنوعی همه‌ جا حضور خواهد داشت طراحی شده است. این ارتباط فقط به صاحب خودرو محدود نمی‌ شود و دوربین‌ ها و حسگرهای فراوان به ID.Code قابلیت رانندگی خودکار سطح ۴ را می‌ دهند.

سرنشینان صندلی‌ های جلو در شاسی‌ بلند ID.Code فولکس‌ واگن می‌ توانند ۱۸۰ درجه بچرخند و در حالی‌ که خودرو در حال حرکت است با سرنشینان عقب گپ بزنند. علاوه‌ بر این می‌ توانید ازطریق آواتار انسانی که با فناوری واقعیت افزوده روی شیشه‌ ی جلو ظاهر می‌ شود با خودرو حرف بزنید.

خودرو ID.Code در حال‌ حاضر صرفاً مدلی مفهومی است. هیچ جزئیاتی درمورد قدرت موتور، بُرد یا سایر ویژگی‌ های فنی آن وجود ندارد. همچنین هیچ صحبتی از برنامه‌ های احتمالی تولید به میان نیامده است، اگر چه از نظر فولکس‌ واگن ID.Code به چشم‌ انداز این شرکت در چین اشاره دارد.

اشتراک گذاری