امروز برابر است با :1403-04-27

هیوندای از خودروی جدید و سبک شهری رونمایی کرد

هیوندای در کنار توسعه و عرضه خودروهای برقی رده‌ بالا با عملکرد قابل‌ توجه، به تولید خودروهای برقی اقتصادی هم فکر می‌ کند. جدیدترین محصول این خودروساز، هیوندای اینستر است که بر اساس خودروی بنزینی کاسپر ساخته شده است.

هیوندای اینستر که با هدف ورود به اروپا برای مبارزه با داچیا توسعه یافته است، کمی بزرگ‌ تر از همتای بنزینی خود است. ابعاد کوچک و جمع‌ و جور این خودرو برای حرکت در سطح شهر بسیار مناسب است.

این خودرو اگر چه از نظر فنی به مدل‌ های آیانیک نزدیک نیست، اما از تم پیکسلی مشابه در جلو و عقب استفاده می‌ کند. این خودرو در سبد رو به رشد خودروهای برقی هیوندای و همچنین در بخش خودروهای برقی اقتصادی، در جهان برجسته است.

مشتریان می‌ توانند این خودرو را از بین دو تریم انتخاب کنند که دارای اندازه باتری و توان خروجی متفاوت است. مدل پایه دارای پکیج ۴۲ کیلووات ساعتی مناسب برای مسافت ۲۹۹ کیلومتری و یک موتور الکتریکی با قدرت ۹۵ اسب بخار خواهد بود. نسخه گران‌ تر، باتری بزرگ‌ تر ۴۹ کیلووات ساعتی را برای برد ۳۴۹ کیلومتری با موتور قوی‌ تر ۱۱۳ اسب بخاری ترکیب می‌ کند. در هر دو تریم، اینستر دارای گشتاور ۱۴۶ نیوتون متر گشتاور است.

در نسخه پایه، شتاب صفر تا صد ۱۱٫۷ ثانیه اعلام شده است. در نسخه قوی‌ تر، این زمان به ۱۰٫۶ ثانیه کاهش می‌ یابد. هنگامی که باتری خودرو تمام شد، حدود نیم ساعت طول می‌ کشد تا باتری با استفاده از شارژر DC از ۱۰ تا ۸۰ درصد شارژ شود.

تصاویر منتشرشده، اینستر را با پیکربندی چهار صندلی نشان می‌ دهند، اما پیکربندی پنج نفره آن در اواخر سال ۲۰۲۵ در دسترس خواهد بود. صندلی‌ های عقب قابلیت جلو و عقب شدن دارند و بسته به موقعیت آن‌ها، ظرفیت بار از ۸٫۴ تا ۱۲٫۴ فوت مکعب متغیر است.

اگر چه این یک ماشین کوچک است، اما هیوندای اینستر مملو از امکانات خوب است. از کروز کنترل تطبیقی و دوربین ۳۶۰ درجه گرفته تا پد شارژ بی‌سیم و نور بالای کمکی، در این خودروی اقتصادی دیده می‌ شود. این خودرو همچنین با امکانات دیگری نظیر گرم‌ کن فرمان و هشدار خروج از خط و اپل کارپلی و اندروید اتو عرضه می‌ شود. صفحه‌ نمایش دوگانه ۱۰٫۲۵ اینچی، تجهیزات استاندارد اینستر هستند.

اینستر صرفاً در اروپا نخواهد بود، چرا که هیوندای آن را در کره جنوبی و همچنین در خاورمیانه و آسیا و اقیانوسیه به فروش خواهد رساند. مدل اینستر کراس در تاریخ بعدی عرضه خواهد شد.

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری