امروز برابر است با :1403-01-26

هادی چوپان پر درآمدترین ورزشکار ایران در سال گذشته شد

هادی چوپان در مجموع سه مسابقه خود در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۶۰۰ هزار دلار برنده شد. در دو، سه سال اخیر هادی چوپان به یک چهره ویژه در ورزش ایران تبدیل شده و محبوبیت بی‌ نظیری در میان ورزش دوستان ایرانی به دست آورده است.

با اینکه هادی در مستر المپیا ۲۰۲۳ اتفاق نا امیدکننده‌ ای را در لحظه اعلام نتایج تجربه کرد و بر خلاف تصور خود نتوانست قهرمانی‌ اش را تکرار کند، اما سال ۱۴۰۲ پایان خوشی برایش داشت.

هادی چوپان که پایین‌ تر از درک لانسفورد به مقام نایب قهرمانی مستر المپیا دست یافت و با دیدن ساندو در دستان رقیب و البته هم‌ تیمی‌ اش استیج را ترک کرد، اما با چند ماه تمرین سخت و تمرکز روی برنامه‌ های آماده‌ سازی‌ اش، در آرنولد کلاسیک آمریکا با روی استیج بردن‌ یک ورژن جدید و بی‌ نظیر دنیای بدنسازی را تحت تاثیر قرار داد.

هادی چوپان دو هفته بعد و در روزهای واپسین سال ۱۴۰۲ در استیج آرنولد کلاسیک انگلیس هم بالاتر از سامسون داوودا به عنوان قهرمانی رسید و تا حالا با روحیه‌ ای دوچندان برای مستر المپیای ۲۰۲۴ و فتح دوباره ساندو آماده شود.

اما جالب است بدانید که هادی چوپان از این سه مسابقه چقدر جایزه به دست آورده است. جوایزی که شاید اگر در کنار درآمدهای دیگر او مثل اسپانسرینگ محاسبه شود، چوپان را به یکی از پرآمدترین ورزشکاران ایرانی در طول سال حداقل در بخش منهای فوتبال تبدیل کند.

هادی چوپان سال قبل با نایب قهرمانی در مستر المپیا ۲۰۲۳ جایزه ۱۵۰ هزار دلاری را دریافت کرد و دستش از جایزه ۴۰۰ هزار دلاری کوتاه ماند. چوپان با قهرمانی در آرنولد کلاسیک آمریکا جایزه ۳۰۰ هزار دلاری را از دست آرنولد دریافت کرد. البته که به گفته آرنولد از سال بعد جایزه قهرمان این رقابت ۵۰۰ هزار دلار خواهد بود.

هادی چوپان در آخرین رقابت خود در سال ۱۴۰۲ روی استیج بیرمنگام در آرنولدکلاسیک انگلیس حاضر شد و باز هم با قهرمانی کارش‌ را به پایان رساند و این بار ۱۵۰ هزار دلار گرفت. در این چوپان یک جایزه ۱۰ هزار دلاری هم در آرنولد کلاسیک آمریکا به عنوان بهترین بدن عضلانی مسابقات دریافت کرد.

۶۱۰ هزار دلار مجموع جوایز یک سال

بدون در نظر گرفتن سایر درآمدهای هادی چوپان باید بگوییم او در طول یک سال شمسی ۶۱۰ هزار دلار جایزه گرفته که با محاسبه به نرخ امروز ارز حدود ۳۶ میلیارد تومان تخمین زده می‌ شود. البته نباید فراموش کرد که چوپان بخشی از این جوایز را به عنوان مالیات در همان کشورها پرداخت می‌ کند.

این فرصت برای هادی چوپان وجود دارد تا در سال ۱۴۰۳ با قهرمانی در دو مسابقه مستر المپیا و آرنولد کلاسیک آمریکا جوایزش را به مرز یک میلیون دلار نزدیک کند.

منبع: خبر ورزشی

اشتراک گذاری