امروز برابر است با :1403-03-26

نمایشگر تاشو خود ترمیمی اپل سورپرایز جدید است!

اپل اخیرا پتنت جدیدی را برای یک نمایشگر تاشو ثبت کرده است که با قابلیت خود ترمیم شوندگی می‌ تواند بدون دخالت دیگران خراشیدگی یا فرورفتگی‌ های خود را ترمیم کند.

پتنت ثبت‌ شده به یکی از ویژگی‌ های احتمالی دستگاه تاشوی آینده اپل اشاره دارد؛ این پتنت دستگاهی را با یک نمایشگر تاشو و خاصیت خود ترمیم شوندگی نشان می‌ دهد که می‌ تواند هر چیزی مانند لپ‌ تاپ، تبلت، گوشی هوشمند، مانیتور یا یک گجت پوشیدنی باشد.

مواد خودترمیم شونده با ترمیم خراش‌ ها و فرورفتگی‌ ها می‌ توانند کل لایه نمایشگر یا تنها قسمت انعطاف‌ پذیر و تاشوی آن را پوشش دهند. طبق گفته اپل، ترمیم آسیب‌ دیدگی‌ ها در لایه‌‌ ای که دارای مواد خود ترمیم شونده است بدون دخالت دیگران رخ می‌ دهد. برای مثال، زمانی که در یک سطح فرورفتگی ایجاد می‌ شود، ماده‌ پوشش‌ دهنده آن قادر است تا بدون مداخله کاربر فرورفتگی را ترمیم کند.

توانایی خود ترمیم شوندگی می‌ تواند هنگام شارژ دستگاه با استفاده از سیم یا بدون آن یا در یک برنامه زمانی از پیش تعیین‌ شده رخ دهد. این ویژگی یک ایده بسیار خوب برای نمایشگرهای مربوط به گوشی‌ های تاشو است؛ زیرا ماهیت پلاستیکی این نمایشگرها موجب آسیب‌ پذیری بیشتر آن‌ ها در برابر خراشیدگی نسبت به صفحه نمایش‌ های شیشه‌ ای می‌ شود.

البته ایده خود ترمیم شوندگی تنها به عنوان یک پتنت ثبت شده است؛ بنابراین تضمینی وجود ندارد که اپل از این فناوری برای دستگاه تاشوی آینده خود استفاده کند.

منبع: تکفارس

اشتراک گذاری