امروز برابر است با :1403-03-26

موتور سیکلت کاوازاکی که از موتور هواپیما استفاده می کند!

بسیاری از هواپیما های کلاسیک با هوا خنک می‌ شدند، زیرا جریان هوا به طور طبیعی در هنگام پرواز در آسمان فراوان است؛ با این حال، قرار دادن موتور در معرض هوای بیرون کارآمدترین راه برای جذب و انتقال پتانسیل خنک‌ کننده آن به مناطق خاص نبود. به همین دلیل است که مهندسان هواپیماها را با باله‌های فلزی تجهیز می‌ کنند تا هوا را به مکان‌ های داغ موتور هدایت و متمرکز کنند.

در سال ۱۹۴۹، مهندسان کاوازاکی برای ساخت موتور اولین موتورسیکلت این برند، B۸، که از فناوری خنک‌ کننده هوا استفاده می‌ کرد، دست به کار شدند. اما قبل از تطبیق این نوع موتور با یک وسیله نقلیه زمینی دو چرخ، باید تنظیماتی انجام شود. برای هواپیماهایی که می‌ توانند با سرعت صدها کیلومتر در ساعت حرکت کنند، مهندسان می‌ توانند باله‌ های بیشتری را روی موتور قرار دهند تا خنک‌ سازی بیشتر شود. نیروی هوا در سرعت‌ های بالا به اندازه‌ ای زیاد است که هوا را وارد باله‌ های باریک کند و موتور را خنک کند.

با این حال، موتورسیکلت کاوازاکی نمی‌ توانست چنین سرعتی را پشتیبانی کند. در عوض، برای چنین وسیله نقلیه‌ ای، لازم بود که فاصله بین باله‌ ها حداقل یک چهارم اینچ باشد تا گرما را جذب کند و جریان هوا را به طور موثر هدایت کند. علاوه بر این، از آنجایی که موتورسیکلت‌ ها ممکن است فقط برای دوره‌ های کوتاهی از دریچه گاز استفاده کنند (بر خلاف هواپیما)، برای جذب حرارت بیشتر، لازم است مقدار کمی فلز در موتور گنجانده شود.

درس دیگری از هوانوردی که به مهندسان در تولید کاوازاکی B۸ کمک کرد، رابطه بین وزن، قدرت و عملکرد بود. مهندسان هواپیما باید به اصل طراحی هواپیما پایبند باشند که هواپیماها باید به اندازه کافی سبک باشند تا در هوا پایدار بمانند اما به اندازه کافی محکم باشند که در صورت سقوط در واقع شانسی برای بقا وجود داشته باشد. اگر هواپیمای با مواد بادوام‌ تر بسازید، بدنه هواپیما محکم‌ تر و همچنین وزن بیشتری خواهد داشت. البته اگر هواپیمایی با اجزای فوق العاده سبک وزن بسازید که نتواند در برابر سختی‌ های پرواز مقاومت کند، به همان اندازه مشکل ساز است.

کاوازاکی B۸ که اولین بار در سال ۱۹۶۲ تولید شد، دارای وزن خشک ۱۱۶ کیلوگرم است. موتور سبک ۱۲۵ سی سی دو زمانه به اندازه کافی قوی بود که شش مقام برتر را در رویداد موتور کراس آئونوگاها را در ژاپن در سال ۱۹۶۳ کسب کند. این تغییر یک خوش شانسی برای علاقه‌ مندان امروزی موتور است که مهندسان مِی توانند این تعادل را ایجاد کنند و B۸ را به ثمر برسانند. در غیر این صورت، سریع‌ ترین موتورسیکلت‌ هایی که کاوازاکی تاکنون ساخته است وجود نداشتند.

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری