امروز برابر است با :1403-03-26

قیمت ماکت این مک لارن برابر با یک خودروی لوکس است!

بزرگ‌ ترین سازنده ماکت در جهان به نام آمالگام کالکشن از جدیدترین محصول خود یعنی مک لارن سنا رونمایی کرد. رنگ فوق‌ العاده زیبا و قیمت قابل‌ توجه از ویژگی‌ های این ماکت هستند.
در ۲۱ می، مک لارن از سنای ویژه‌ ای رونمایی کرد که رنگ مخصوصی بر تن داشت. این خودرو که سنا سمپر لیری نام دارد، قصیده‌ ای برای اسطوره فرمول ۱، آیرتون سنا است که البته برای فروش نیست؛ اما متخصصان مدل‌ سازی در آمالگام تعداد کمی از این مدل را در مقیاس ۱:۸ دارند که می‌ توانید خریداری کنید.

این آخرین ساخت ویژه آمالگام است، و همان‌ طور که از این شرکت مستقر در بریتانیا انتظار داریم، جزئیات آن باورنکردنی است. ساختن یک ماکت در این مقیاس با قطعات کوچک و با رنگ‌ آمیزی خاص Senna Semper به‌ طوری‌ که شباهت باور نکردنی با مدل واقعی داشته باشد، بسیار سخت و دشوار است.

در خودروی فول سایز، این یک پروژه چالش‌ برانگیز برای تیم MSO مک لارن بود. آمالگام به روند خود برای بازسازی رنگ در مقیاس کوچک اشاره نمی‌ کند، اما برای ماکت سنا ۳۰۰۰ ساعت طول کشید تا همه‌ چیز طراحی و تولید شود. مدل واقعی و ماکت هر دو دست‌ ساز هستند.

جدای از رنگ خاص، یک فضای داخلی با جزئیات دقیق از درهای باز دیده می‌ شود. موتور ۴.۰ لیتری V-۸ تویین توربو شارژ از روی درب موتور قابل‌ مشاهده است. در پشت لاستیک‌ های پیرلی، ترمزهای بزرگ مک لارن قرار دارند. مالگام در نظر دارد که ۳۰ نمونه از ماکت خود را برای طرفداران و کلکسیونرها بسازد. قیمت ماکت مک لارن سنا برای ایالات‌ متحده، ۲۱,۳۸۵ دلار، معادل یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان است.

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری