امروز برابر است با :1403-04-27

قرص های تلخ برای مصرف بهتر بی مزه می شوند!

بسیاری از مردم، به ویژه کودکان و افراد مسن، با خوردن قرص مشکل دارند؛ داروهای مایع نیز اغلب طعم بسیار تلخی دارند که دست رد به سینه آن‌ ها زده می‌ شود؛ به طور خلاصه، تلخی شدید دلیل اصلی پرهیز افراد، به ویژه کودکان از مصرف داروهای خود و به خطر انداختن سلامتی و گاهی اوقات جان خود است.

تیمی از دانشمندان در مرکز حواس شیمیایی مونل اولین مسدود کننده مزه موقت و موثر در انسان را کشف کردند. تحقیقات آنها در مجله British Journal of Pharmacology منتشر شده است.

نویسنده اول، لیندا جی فلامر، دکترا، همکار ارشد تحقیقاتی مونل و مدیر بخش، می‌ گوید: «مسدود کننده مزه‌ ای که آزمایش کردیم برای هر ترکیب تلخی کار می‌ کرد.»

تاکنون، تلاش‌ ها برای جلوگیری از تلخی غذاها و داروها بر روی یافتن مسدود کننده‌ های گیرنده‌ های طعم تلخ روی زبان متمرکز بوده است. از آنجایی که داروهای مختلف مجموعه‌ های متفاوتی از گیرنده‌ های طعم تلخ را فعال می‌ کنند، هدف قرار دادن گیرنده‌ های خاص ممکن است تنها تلخی را برای برخی ترکیبات تلخ، اما نه همه، سرکوب کند.

کارول کریستنسن، دکترا، عضو هیئت علمی فارغ التحصیلان مونل، یکی از نویسندگان این مقاله گفت: «نیاز آشکاری برای ایجاد مسدود کننده‌ های تلخ وجود دارد که قادر به سرکوب تلخی بسیاری از داروها باشند. اگر چه انسان ۲۵ گیرنده تلخی متفاوت دارد، اما تحقیقات در حال انجام ما نشان می‌ دهد که تنها تعداد انگشت‌ شماری از گیرنده‌ های تلخی ممکن است مسئول بیشتر تلخی داروها باشند.»

سلول‌ های چشایی در دهان که خانواده گیرنده‌ های چشایی TAS۲R هستند، با ترکیبات شیرین و تلخ تحریک می‌ شوند و با آزاد کردن آدنوزین‌ تری‌فسفات (ATP)، منبع اصلی انرژی سلول، سیگنال‌ ها را به رشته‌ های عصبی منتقل می‌ کنند. به نوبه خود، ATP گیرنده‌ ای به نام P۲X۲/P۲X۳ را روی سلول‌ های عصبی گیرنده فعال می‌ کند. این اعصاب اطلاعاتی در مورد طعم غذاها و داروها به مغز می‌ فرستند.

این تیم از یک مهار کننده گیرنده‌ های P۲X۲/P۲X۳ به نام AF-۳۵۳ برای جلوگیری از انتقال عصب مزه و کاهش سیگنال تلخی ناشی از داروها و سایر ترکیبات طعم استفاده کردند. چندین مسدود کننده گیرنده‌ های P۲X۲/P۲X۳ شناسایی شده‌ اند که برخی از آنها در آزمایش‌ های بالینی برای درمان سرفه مزمن مورد استفاده قرار گرفتند. با این حال، یک عارضه جانبی در این کارآزمایی‌ ها، اختلال چشایی بود.

یکی از یافته‌های کلیدی این مطالعه این است که شستشوی دهان با AF-۳۵۳ به طور قابل توجهی تلخی دو داروی مهم را که بیماری‌ های مزمن رایج را درمان می‌ کنند کاهش می‌ دهد؛ Praziquantel برای انگل‌ها و Tenofovir Alafenamide (TAF) برای هپاتیت B و HIV.

دکتر پیهوا جیانگ، عضو هیئت علمی مونل، گفت:«AF-۳۵۳ اولین مسدود کننده طعم تلخ جهانی است که شناسایی شده است.» علاوه بر طعم تلخ، بر مزه‌های شور، شیرین و ترش نیز تأثیر می‌ گذارد. با این حال، AF-۳۵۳ فقط طعم را مسدود می‌ کند. سایر احساسات دهان مانند سوزن سوزن شدن ناشی از کربناته شدن تحت تأثیر قرار نگرفتند.

این تیم آزمایش‌ های چشایی حسی انسان و آزمایش‌ های رفتاری موش را برای تعیین وسعت، قدرت و مدت اثرات مسدود کننده انجام دادند. نتایج مطالعات انسان و جوندگان از نظر وسعت و مدت زمان عمل AF-۳۵۳ مشابه بود.

استفاده موضعی از AF-۳۵۳ به طور مستقیم در دهان ممکن است مصرف بسیاری از داروهای مهم را آسان‌ کند، به ویژه داروهایی که برای کودکان در کشورهای در حال توسعه نجات‌ بخش هستند. فلامر می‌ گوید: «در افراد، ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌ کشد تا اثر مسدود کننده از بین برود.»

جیانگ گفت: «ما اکنون به دنبال مسدود کننده‌ های طعمی هستیم که سریع‌ تر عمل کنند و اجازه دهند وضعیت دهان زودتر به حالت عادی باز گردد.»

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری