امروز برابر است با :1403-04-27

شتاب صفر تا صد این لامبورگینی در ۲٫۹ ثانیه است

لامبورگینی علاقه زیادی به معرفی و تولید خودروهای کمیاب دارد و در این چند سال اخیر خودروهای بسیار خاصی را روانه بازار کرده است. به‌ تازگی یکی از این خودروهای خاص به نام وننو توانسته رکورد گران‌ ترین خودروی فروخته‌ شده در حراجی آنلاین را از آن خود کند.

وننو در دو نسخه کوپه و رودستر، اولین خودروی خاص و تولید محدود در دوران اونتادور بود. لامبورگینی نسخه رودستر وننو را به شکلی با شکوه در بالای ناو هواپیما بر نیروی دریایی ایتالیایی Cavour معرفی کرد و تنها ۹ دستگاه از آن را تولید کرد.

دومین خودروی وننو رودستر پس از اینکه کارخانه را ترک کرد، بعد از دو سال اقامت در یک نمایندگی در دبی، به قیمت ۶ میلیون دلار در حراجی فروخته شد. فروشنده این خودرو یعنی SBX Cars می‌ گوید که لامبورگینی مذکور گران‌ ترین خودرویی است که تا کنون به‌ صورت آنلاین فروخته‌ شده است.

پیش از فروش این لامبورگینی، فراری لافراری آپرتای ۲۰۱۷ با قیمت ۵٫۳۶ میلیون دلار رکورددار بود.ین وننو رودستر ۲۰۱۵ زمانی متعلق به یکی از اعضای خانواده سلطنتی عربستان سعودی بوده و در طول عمر خود تنها ۱۱۰۵ مایل رانده شده است. موتور ۶٫۵ لیتری V-۱۲ تنفس طبیعی لامبورگینی قدرت این ابر خودرو را تأمین می‌ کند که ۷۴۰ اسب بخار قدرت و ۶۹۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌ کند.

وننو در ۲٫۹ ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌ رسد و حداکثر سرعت آن ۳۵۳ کیلومتر بر ساعت است.این خودروی خاص دارای نمای بیرونی به رنگ مشکی مات، ادوات فیبر کربن، خطوط سبز رنگ و بال بزرگ است. فضای داخلی ترکیبی از رنگ مشکی و سبز لیمویی است.

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری