امروز برابر است با :1403-04-26

سهمیه بنزین سفرهای نوروزی هم مشخص شد

جعفر سالاری نسب در گفت‌ و گویی تلویزیونی درباره آغاز طرح سوخت رسانی نوروزی گفت: این طرح با هدف نظارت بر توزیع فرآورده‌ ها در جایگاه‌ ها آغاز شده؛ زیرا در نوروز حجم بالایی از مسافرت‌ ها را داریم و مردم نیاز دارند که خدمات بهتری را در جایگاه‌ های مسیر دریافت کنند.

نظارت بر نحوه توزیع بنزین ، میزان کارت آزاد موجود در جایگاه‌ های سوخت، موارد مرتبط با ایمنی که باید حتما رعایت شود و همچنین خدمات جانبی که در جایگاه‌ ها انجام می‌شود، از اهداف این طرح است.

این مقام مسئول ادامه داد: حدود ۱۰۰ گروه عملیاتی به سراسر کشور اعزام می‌ شوند تا جایگاه‌ ها را بررسی کنند و پیش بینی می‌ شود که حدود ۲۵۰۰ نفر ساعت عملیات نظارتی انجام شود.

وی تأکید کرد: این طرح تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت و گروه‌ های نظارتی فعالیت ۲۴ ساعته خواهند داشت.

سالاری نسب درباره وضعیت مصرف بنزین در کشور نیز گفت: میانگین مصرف روزانه بنزین در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۱۵ میلیون لیتر بوده است. در اوج سفرهای نوروزی در روزهای ۲۶ و ۲۷ اسفند سال ۱۴۰۱، ۱۴۳ میلیون لیتر بنزین توزیع شد که پیش بینی می‌ شود امسال نیز این اعداد و ارقام را مجددا ثبت کنیم.

وی اظهار کرد: با توجه به تقارن ایام ماه مبارک رمضان با نوروز امسال، پیش بینی دقیقی از مصرف بنزین نوروزی قابل احصاء نیست، اما فرآورده مورد نیاز را پیش بینی کردیم و در انبارهای نفت آماده توزیع است. در همین چند روز گذشته مصرف بنزین ۱۲۷ و ۱۳۳ میلیون لیتر را هم ثبت کرده‌ ایم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: مشکلی از نظر تأمین فرآورده نداریم و در توزیع باید بر مسئله کارت‌های آزاد جایگاه‌ ها نظارت شود که از مردم درخواست می‌کنیم، حتما کارت سوخت شخصی همراه خود داشته باشند.

به گفته وی هر کارت سوخت شخصی دارای ۶۰ لیتر سهمیه ۱۵۰۰ تومانی و ۱۰۰ لیتر اعتبار ۳۰۰۰ تومانی است و اگر فردی نیازی بیش از این داشت، می‌ تواند از کارت‌ های آزاد جایگاه‌ ها استفاده کند که تعداد این کارت‌ ها را هم ویژه ایام نوروز در جایگاه‌ ها افزایش داده‌ ایم.

منبع:خبرآنلاین

اشتراک گذاری