امروز برابر است با :1403-03-24

رقص تانگو چیست و چطور تانگو برقصیم + نکات

رقص تانگو یک رقص کلاسیک و به اصطلاح خودمانی رقص مجلسی است. که در اوایل قرن بیستم و اولین بار در شهر بوینس آیرس (آرژانتین) به وجود آمد. این رقص در ابتدا برای افراد فقیر بوده و بعد ها توسط مهاجران اسپانیایی به اروپا معرفی شده و بعد از آن به آمریکا منتقل شده است. در آمریکا این رقص خیلی رواج پیدا کرد و به حالت امروزی خودش رسید.

تانگو در سال 1911 وارد دربار نیکلاس دوم در روسیه شد. در ژاپن نیز با کمک بارون سونامی مگاتا بود که پس از چندین سال اقامت در پاریس به دلیل جراحی بینی، رقص تانگو وارد این کشور شد. رقص تانگو از سال 1935 تا 1955 در آرژانتین به دوران طلایی خود رسید.

چطور رقص تانگو را یاد بگیریم؟

بهترین روش برای یادگیری رقص تانگو این است که در یک کلاس رقص است . کلاسهای تانگو بسیار سرگرم کننده هستند و تازه کارها تمایل دارند رقص را سریع یاد بگیرند.

رقص تانگو برای عروس و داماد

در همه مراسم هایی که برگزار می کنیم یک زمانی را به یک رقص دو نفره اختصاص می دهیم که خیلی ها به آن رقص تانگو می گویند. ولی وقتی کمی دقت می کنیم متوجه می شویم نه آهنگی که پخش می شود مناسب این رقص است و نه حرکاتی که از طرف عروس و داماد اجرا می شود سنخیتی با آن دارد.

خب حالا چطور تانگو برقصیم؟

موسیقی مناسب

خاطره انگیز تر می شود اگر موسیقی خاصی که برای همه تجلی خاطرات می کند را پخش کنید و با آن رقص عروس و داماد داشته باشید، انجام این کار علاوه بر هیجان زده کردن همه ی مهمان ها، مراسم عروسی را هم از حالت یکنواختی پایکوبی عروسی فراموش دور می کند.

استیج را تست کنید

سعی کنید به استیج رقص (دکور) توجه ویژه ای داشته باشید. حتی یک روز قبل از برگزاری مراسم ، روی آن راه رفته و حتی برقصید و مطمعن شوید که کفشتان لیز نمیخورد.

سختش نکنید

اولین نکته ای که وجود دارد این است که به رقص به عنوان یک کار سخت و استرس زا نگاه نکنید بلکه رقص را فقط و فقط یک برنامه شاد و مفرح ببینید که قرار است از آن لذت ببرید.خودتان باشید!

تمرکزتان روی خود و همسرتان باشد.

هنگامی که روی سن میروید که با همسرتان برقصید قطعا باید همه توجه و حواستان به خود و همسرتان باشد تا بتوانید با اعتماد به نفس یک رقص زیبا و به یاد ماندنی داشته باشید.

خودتان باشید

برای رقص عروس و داماد، طبیعی بودن است با مصنوعی بودن تنها رقص خود را خشک خواهید کرد. حتی اگر رقصتان تقلید دقیقی از یک سبک رقص است، باید تکرار دقیق حرکات میلیمتری و موزون را کنار بگذارید.

قبل از مراسم عروسی تمرین کنید

سعی کنید چن روز مانده به مراسم عروسی حتما جلوی آیینه باستید و رقص خود را تمرین کنید اینکار باعث میشود هم استرس و ترس‌تان کمتر شود و هم اینکه اگر عیب و ایرادی در رقص خود میبینید درصدد برطرف کردن آن باشید و با تمرین و تکرار یک رقص عالی و بدون عیب و نقص در شب عروسی تان داشته باشید.

اشتراک گذاری