امروز برابر است با :1403-03-03

در سال 1402 ایرانی های بیشتر به دنبال چه چیزی در گوگل بودند؟

در سال ۱۴۰۲ چه موضوعات و کلید واژه‌ های تبدیل به پر جستوجو ترین محتوای کاربران ایرانی در گوگل شده است؟

داده‌ های گوگل ترندز نشان می‌ دهد در ۱۲ ماه سال ۱۴۰۲ سایت وزارت آموزش و پرورش یعنی my.medu.ir بیشترین میزان جست‌ و جو را داشته است. این سامانه در لیست ۲۰ سامانه پر جست‌ و جوی گوگل هم رتبه اول را دارد و هم با ۶ کلید واژه مختلف در بین ۲۰ محتوای پر جست‌ و جو قرار گرفته است.

کلید واژه‌ های «مای مدیو»، «سایت مای مدیو»، «my medu»، «mymedu.ir»، «my medu ir» و «my.medu.ir» کلید واژه‌ هایی هستند که در لیست ۲۰ عبارت دارای بیشترین میزان جست‌وجو در گوگل فارسی به‌ ترتیب در رتبه‌ های اول، سوم، ششم، نهم، سیزدهم و هجدهم قرار گرفته‌ اند.

بعد از «مای مدیو» که رده اول پر جستجوها بوده، «فیلم فسیل» دومین عبارت دارای بیشترین میزان جستجو در سال ۱۴۰۲ بوده است. همان طور که پیش‌ تر ذکر شد، «سایت مای مدیو» سومین عبارت پر جستجو است.

«جام ملت‌های آسیا» چهارمین عبارتی است که کاربران داخل ایران بیشتر از همه در گوگل جستجو کرده‌ اند. با توجه به برگزاری این رقابت‌ ها در سال ۱۴۰۲ و حضور تیم ملی ایران در این بازی‌ ها دور از ذهن نیست که کاربران این واژه را به دفعات در گوگل جستجو کرده باشند.

«igram» پنجمین عبارتی است که بیشترین میزان سرچ را در آمارهای مربوط به سال ۱۴۰۲ گوگل ترندز داشته است. iGram پلتفرمی است برای دانلود ویدیوهایی که در اینستاگرام منتشر می‌ شود. حضور iGram در رتبه پنجم پر جستجو ها نشان می‌ دهد میزان استفاده کاربران از اینستاگرام، با وجود فیلترینگ، هم‌ چنان هم زیاد است.

بر اساس آمارهای گوگل ترندز، «my medu» ششمین عبارت پر جستجو بوده است. تنها شخصیتی که در این لیست ۲۰ رتبه‌ ای قرار دارد یک یوتیوبر، گیمر و استریمر است.

«تقویم ۱۴۰۲» هشتمین و «mymedu.ir» نهمین عبارتی است که بیشترین میزان سرچ را در سال ۱۴۰۲ در گوگل داشته‌ است. «ایتا وب» که نسخه وب پیام‌ رسان ایرانی ایتا است هم در رتبه دهم عبارت‌ های دارای بیشترین میزان جستجو در گوگل ایستاده است.

رتبه یازدهم پر جستجو گوگل در ایران عبارت «ثبت نام لاستیک دولتی بارز» است و پس از آن، «کویر تایر» در رتبه دوازدهم قرار دارد. رتبه سیزدهم باز هم به سامانه وزارت آموزش و پرورش مربوط می‌ شود که این بار کاربران به شکل «my medu ir» آن را نوشته و جستجو کرده‌ اند.

آمارهای به‌ دست‌ آمده از گوگل ترندز نشان می‌ دهد «check face» چهاردهمین عبارتی بوده که در جستجو های کاربران بیشترین تکرار را داشته است. وب روبیکا، که نسخه وب اپلیکیشن ایرانی روبیکا است، هم پانزدهمین عبارت پر جستجو کاربران ایرانی گوگل در سال ۱۴۰۲ بوده است.

«وضعیت هوای فردا» در رتبه بعدی عبارت‌ های ترند شده گوگل توسط کاربران ساکن ایران قرار گرفته است. «لیگ قهرمانان آسیا» که در سال ۱۴۰۲ نمایندگانی از ایران در آن حضور داشتند در رتبه هفدهم بیشترین میزان جستجو قرار گرفته است.

در رده هجدهم ترند شده‌ ها بار دیگر سایت وزارت آموزش و پرورش قرار دارد که با کاربران آن را با عبارت «my.medu.ir» جستجو کرده‌ اند. نوزدهمین عبارت پر جستجو باز هم به پیام‌ رسان ایتا مربوط می‌ شود که کاربران نسخه وب آن را با عبارت «ایتا تحت وب» جست‌وجو کرده‌ اند. کلیدواژه «آبوهوا» هم در رتبه بیستم عبارت‌هایی قرار گرفته است که بیشترین میزان جستجو توسط کاربران ایرانی در سال ۱۴۰۲ را داشته است.

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری