امروز برابر است با :1403-03-03

خودروی مازراتی که در ۲٫۸ ثانیه به سرعت 100کیلومتر می رسد

مازراتی سوپر کار برقی گرن کابریو فولگوره را با طراحی پر ظرافت همیشگی خود، پیشرانه ۸۱۸ اسب بخاری و شارژ فوق‌ العاده سریع به نمایش گذاشت.

آخرین اخبار خودرو حکایت از این دارند که خودرو ساز ایتالیایی مازراتی در ادامه روند الکتریکی‌ سازی محصولات خود از نسخه سافت تاپ برقی سوپر کار مازراتی گرن توریسمو فولگوره رونمایی کرد. فولگوره، به معنای رعد و برق در زبان ایتالیایی، مجموعه‌ ای از خودروهای لوکس برقی را در بر می‌ گیرد. پیش‌ تر گرن توریسمو و شاسی بلند مازراتی گریکاله با این عنوان عرضه شده‌ اند.

هر آنچه درباره مازراتی گرن کابریو فولگوره باید بدانید

گرن کابریو کانورتیبل با رنگ سفارشی مسی بر پایه گرن توریسمو فولگوره هارد تاپ که اواخر سال گذشته معرفی شد توسعه پیدا کرده است. این خودرو از یک موتور ۴۰۲ اسب بخاری در محور جلو و دو موتور با خروجی مشابه در ناحیه عقب بهره می‌ برد. این موتورها مجموعاً ۷۵۱ اسب بخار قدرت و ۱۳۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌ کنند. این سوپر اسپرت ایتالیایی در حالت MaxBoost حتی توانایی تولید قدرت ۸۱۸ اسب بخار را دارد.

البته خروجی همه موتورها محدود شده است؛ به این دلیل که باتری ۸۳ کیلووات ساعتی مازراتی گرن کابریو فولگورن جهت افزایش طول عمر، در تخلیه انرژی محدودیت دارد. به ادعای مازراتی، با پیشرفت تکنولوژی در آینده امکان برداشته شدن این محدودیت وجود خواهد داشت. حتی علی‌ رغم این محدودیت این سوپر اسپرت می‌ تواند ظرف تنها ۲.۸ ثانیه از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد.

باتری پک‌ های این سوپرکار مازراتی با الگویی که T-bone نامیده می‌ شود چیده شده‌ اند. بر اساس این الگو، پک‌ ها در مرکز کف خودرو قرار می‌ گیرند و تا زیر صندلی‌ های عقب امتداد پیدا می‌ کنند. معماری الکتریکی هم از نوع ۸۰۰ ولتی است که امکان شارژ خودرو با حداکثر توان ۲۷۰ کیلووات را فراهم می‌ کند. مازراتی می‌ گوید شارژ این خودرو سافت تاپ با بهره‌ گیری از سریع‌ ترین تکنولوژی شارژ از ۲۰ تا ۸۰ درصد فقط حدود ۱۸ دقیقه زمان می‌ برد. به عبارتی دیگر، با هر ۵ دقیقه شارژ انرژی لازم برای طی کردن مسافت تقریباً ۱۰۰ کیلومتر تامین می‌ شود.

سقف پارچه‌ ای تاشونده مازراتی گرن کابریو فولگوره با همان سقف به کار رفته در نسخه بنزینی گرن کابریو یکسان است. این سقف به‌صورت الکترونیکی طی حدود ۱۴ ثانیه در سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت جمع می‌ شود.

منبع: گجت نیوز

اشتراک گذاری