امروز برابر است با :1403-04-27

خبر خودکشی دنی آلوز در زندان جنجال برانگیز شد

شب گذشته خبر خودکشی دنی آلوز در زندان جنجال زیادی به راه انداخت و طرفداران این فوتبالیست را نگران کرد، اما به نظر می‌رسد که این خبر شایعه‌ ای بیش نیست.

خبرنگار پابلو البوکرکه که برای روزنامه برزیلی اوگلوبو کار می‌ کند، پستی منتشر کرد که جنجال زیادی را در شبکه‌ های اجتماعی بر انگیخت. این خبرنگار در X (توئیتر سابق) نوشت: «طبق اطلاعاتی که دریافت کردم دنی آلوز در زندان خودکشی کرد.

این خبر چند روز پس از آن منتشر شد که دادگاه اسپانیا آلوز را به دلیل تجاوز به یک زن در کلوپ شبانه بارسلونا به چهار سال و نیم زندان و پرداخت ۱۵۰ هزار یورو جریمه محکوم کرد.

خبرنگار برزیلی جزئیات دیگری در مورد خودکشی آلوز در زندان اسپانیا منتشر نکرد در حالی که هیچ نهاد یا سازمان رسمی این خبر را تایید یا تکذیب نکردند. خبر خودکشی آلوز توسط خانواده او به خصوص همسر سابقش تایید نشد، و جوآنا سانز هنگام انتشار این خبر عکسی از خودش در باشگاه منتشر کرد. وب‌ سایت شبکه پرتغالی تی‌ وی‌ پرایم تایید کرد که خبر خودکشی دنی آلوز شایعه است و چیزی به جز اخبار جعلی منتشر شده توسط یک خبرنگار دروغگو نیست. بنابراین خبر مرگ دنیل آلوز صحت ندارد.

برنامه فیستا پیش از این، از حال بد روحی آلوس در دادگاه پرده برداشت. همچنین عنوان شد که آلوز در زندان تحت پروتکل پیشگیری از خودکشی قرار دارد. مشخص نیست که آیا پروتکل همچنان دنبال می‌ شود یا خیر. پروتکل پیشگیری از خودکشی در زندان شامل ارزیابی خطر خودکشی، نظارت مستمر بر زندانی، کنترل دسترسی به اشیاء خطرناک، محدودیت حرکت، درمان فردی و گروهی، فعالیت‌ های سرگرم‌ کننده است.

اشتراک گذاری