امروز برابر است با :1403-03-05

بوگاتی سواران طعم قدرت فرمول ۱ را تجربه خواهند کرد

بوگاتی بالاخره آزمایش‌ های خود را روی نسخه تولیدی بولاید به پایان رساند. این هایپر خودروی قدرتمند و پیست محور به زودی به مشتریان تحویل داده خواهد شد. مالکان بوگاتی بولاید با این خودرو می‌ توانند طعم رانندگی با خودروهای فرمول ۱ را بچشند.

نسخه تولیدی بولاید دارای ۱۵۷۸ اسب بخار قدرت از موتور W-۱۶ خود است. وزن بولاید در مقایسه با شیرون ۱۹۵۰ کیلو گرمی، به ۱۴۵۰ کیلوگرم می‌ رسد. خودروهای فرمول ۱ حدود ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت دارند، بنابراین بولاید روی کاغذ قدرتمندتر ظاهر می‌ شود؛ البته اگر اختلاف وزن قابل توجه خودروهای فرمول یک را در نظر نگیریم!

به گفته اندی والاس، راننده بوگاتی، عملکرد بولاید در سطحی کاملاً متفاوت از سایر خودروها بوده و سریع، بسیار توانا و به راحتی قابل کنترل است. بوگاتی اشاره می‌ کند که حداکثر سرعت بولاید بیش از رکورد سرعت فعلی F۱ (۳۷۰ کیلومتر بر ساعت) است؛ اما همانطور که می‌ دانیم، رقابت این خودروها فقط در یک مسیر مستقیم نیست.بدنه مونوکوک کربن بولاید جدید بوده و طوری طراحی شده که پاشنه‌ های راننده بسیار بالاتر از شیرون قرار می‌ گیرند.

به لطف قیمت بسیار بالای ۴.۴ میلیون دلاری و تولید محدود ۴۰ دستگاهی، تعداد کمی از مردم این شانس را خواهند داشت که پشت فرمان یک بوگاتی بولاید بشینند. باید دید که بولاید می‌ تواند در مقابل خودروهای فرمول یک سربلند ظاهر شود یا خیر.

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری