امروز برابر است با :1403-04-27

برای کاهش وزن باید منطقه چربی سوز خود را بدانید!

تلاش برای کاهش وزن اغلب ما را در مسیر تمرینات با شدت بالا هدایت می کند. اما اگر رویکرد پایدارتری وجود داشته باشد چه؟ منطقه چربی سوز محدوده ضربان قلب خاصی که در آن بدن شما سوزاندن چربی را برای سوخت در اولویت قرار می دهد.

منطقه چربی سوزی به طیفی از ضربان قلب (معمولا 70-80٪ حداکثر ضربان قلب شما) اشاره دارد که در آن بدن شما به طور موثر از چربی ذخیره شده استفاده می کند.

منطقه چربی سوز خود را پیدا کنید

برای باز کردن منطقه چربی سوز خود، ابتدا حداکثر ضربان قلب (MHR) خود را با استفاده از فرمول محاسبه کنید: MHR = 220 – سن.

به عنوان مثال، اگر 30 سال سن دارید، MHR شما 190 (220-30) خواهد بود. منطقه چربی سوزی شما بین 133 ضربه در دقیقه (190 x 0.70) و 152 bpm (190 x 0.80) قرار می گیرد.

ورزش در این منطقه مزایای کاهش وزن دارد. از آنجایی که بدن شما در درجه اول به چربی برای انرژی متکی است، باعث کاهش درصد چربی بدن می شود. منطقه 2 که اغلب در ناحیه چربی سوزی قرار می گیرد، به ویژه برای چربی سوزی موثر است.

چگونه ناحیه چربی سوزی در برنامه تناسب اندام شما ادغام می شود؟

اولویت دادن به چربی برای انرژی: ورزش کردن در این ناحیه بدن شما را تشویق می کند تا از ذخایر چربی ذخیره شده به جای کربوهیدرات های در دسترس استفاده کند. این به ویژه برای کاهش وزن و افرادی که درصد چربی بدن بالاتری دارند مفید است.

تمرین‌ های طولانی‌ تر، کالری سوزانده‌شده بیشتر: شدت متوسط ​​به شما امکان می‌ دهد تا ورزش پایدار را انجام دهید و به شما امکان می‌ دهد در مقایسه با تمرین‌ های کوتاه‌ تر و شدید تر، کل کالری بیشتری بسوزانید. این یک برد برد برای مدیریت طولانی مدت وزن است.

مناسب برای تمام سطوح تناسب اندام: از مبتدی تا ورزشکار با تجربه، منطقه چربی سوزی سطوح مختلف تناسب اندام را پوشش می دهد. این یک نقطه شروع عالی برای افراد چاق یا کسانی است که تازه ورزش می کنند و مقدمه ای ملایم تر و در عین حال موثر برای فعالیت بدنی ارائه می دهد.

در حالی که مدت زمان کوتاه‌ تر می‌ تواند فوایدی را به همراه داشته باشد، کارشناسان حداقل 30 دقیقه ورزش مداوم در منطقه چربی‌ سوز را برای چربی سوزی بهینه توصیه می‌ کنند. مانیتور ضربان قلب می تواند راهنمای شما برای ماندن در منطقه هدف باشد. یک تست ساده: اگر در حین ورزش نمی توانید به راحتی مکالمه داشته باشید، احتمالاً از ناحیه چربی سوزی خود فراتر می روید.

منطقه چربی سوز یک استراتژی ارزشمند برای کاهش وزن پایدار ارائه می دهد. در حالی که تمرینات با شدت کمتر در این ناحیه موثر هستند، ترکیب تمرینات با شدت بیشتر گهگاه می‌ تواند برای عضله‌ سازی و افزایش متابولیسم مفید باشد و یک روال تناسب اندام کامل ایجاد کند.

اشتراک گذاری