امروز برابر است با :1403-03-26

با این جایگزین تمام کارت های بانکی حذف می شوند

کارت ملی جایگزین تمام کارت های بانکی می شود ؟چندی پیش طرح تجمیع کارت های بانکی در کارت ملی هوشمند در آینده‌ ای نزدیک در کل شبکه شتاب و نظام پرداخت کشور اجرا خواهد شد.

از مهر ماه سال گذشته، مدیر اداره نظارت بر نظام‌ های پرداخت بانک مرکزی اطلاعاتی راجع به پروژه کهربا مطرح کرد و این طور توضیح داد که طرح کارت هوشمند همراه بانکی (تراکنش‌ های حضوری بی‌ کارت) به منظور ارتقای استاندارد های امنیتی در شبکه پرداخت کشور، متصل خواهد شد.

هدف اصلی این پروژه، ارتقای استاندارد های امنیتی در شبکه پرداخت کشور و کارت‌ های بانکی است. در این روش، به دلیل عدم نیاز به حضور فیزیکی کارت در زمان انجام تراکنش‌ های حضوری، خطر کپی شدن کارت بانکی تقریباً از بین می‌ رود. با اخذ اثر انگشت مشتری، امنیت پرداخت در چندین مرحله روی برنامک هوشمند به طور قابل ملاحظه‌ ای افزایش پیدا می کند.

همچنین، این روش از آخرین استاندارد های امنیتی روز پیروی می‌ کند و روی برنامک هوشمند امکان استفاده از چندین کارت به صورت الکترونیکی و غیرحضوری وجود دارد که این ویژگی‌ ها باعث جذابیت بیشتر این روش پرداخت می‌ شود. ضمن اینکه با افزایش ایمنی، مشتریان می‌ توانند انتخاب کنند که تراکنش با مبلغی کمتر و بدون نیاز به رمز کارت، تنها با استفاده از اثر انگشت خود انجام شود.

اشتراک گذاری