امروز برابر است با :1403-01-26

بارش‌ های شدید از فردا در این استان ها شروع می شود

امروز(۵ فروردین ماه) سامانه بارشی از مناطق جنوبی وارد کشور می‌ شود. رئیس مرکز ملی پیش‌ بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود یک سامانه بارشی طی فردا (۶ فروردین) و سامانه بارشی دیگری در سه شنبه (۸ فروردین) به کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت‌ و گو با ایسنا گفت: امروز(۵ فروردین ماه) سامانه بارشی از مناطق جنوبی وارد کشور می‌ شود و به‌ تدریج در استان‌ های واقع در جنوب غرب، غرب، شمال غرب، دامنه و ارتفاعات زاگرس، البرز غربی و بخش‌ هایی از استان‌ های ساحلی خزر و مناطقی از جنوب شرق سبب بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط خیزش گرد و خاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ می‌ شود.

وی با بیان اینکه بیشینه بارش در استان‌ های خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، لرستان، ایلام، غرب استان‌ های کرمانشاه، ایلام، کردستان و جنوب استان‌ های آذربایجان غربی و شرقی است، گفت: روز دوشنبه (۶ فروردین ماه) این سامانه تقویت می‌ شود و علاوه بر مناطق مذکور در استان‌ های واقع در شمال شرق، شرق و مرکز به فعالیت خود ادامه می‌ دهد.

ضیاییان ادامه داد: شدت بارش که روز دوشنبه (۶ فروردین‌ماه) در شمال و شرق خوزستان، نیمه شرقی لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، شمال غرب چهار محال بختیاری، غرب اصفهان و نیمه جنوبی استان‌ های همدان و مرکزی قابل توجه است و بارش در ارتفاعات و مناطق سرد سیر به شکل برف خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه این سامانه روز سه‌شنبه (۷ فروردین ماه) با بارش‌ های پراکنده در شمال شرق و شرق کشور به فعالیت خود خاتمه می دهد، افزود: سامانه بارشی دیگری از اواخر وقت سه شنبه از شمال غرب وارد کشور و طی روز چهارشنبه (۸ فروردین ماه) در شمال غرب و استان‌ های ساحلی خزر و ارتفاعات البرز موجب بارندگی می شود.

ضیاییان اضافه کرد: این سامانه روز پنج شنبه (۹ فروردین‌ ماه) استان های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی، شمال شرق و بخش‌ هایی از مرکز و شرق کشور را درگیر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه روز یکشنبه در جنوب غرب، غرب و بخش‌ هایی از مرکز، دوشنبه در مناطق مرکزی و بخش‌ هایی از شمال شرق و شرق و روزهای سه شنبه و چهارشنبه در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از جنوب شرق وزش باد نسبتا شدید تا شدید پیش‌ بینی می شود، گفت: به تبع آن خیزش گرد و خاک در برخی نقاط از این مناطق دور از انتظار نیست. از سوی دیگر روز دوشنبه خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۶ فروردین‌ماه) ابری، در بعضی ساعت‌ ها بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه (۷ فروردین‌ماه) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ ها افزایش باد، گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌ بینی می‌ شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ ترین و شهرکرد با دمای ۲ و ۱- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری