امروز برابر است با :1403-04-26

بارش شدید باران از فردا در این استان ها + جزئیات

سازمان هواشناسی اعلام کرد: سامانه بارشی جدید فردا از سمت استان‌ های شمال غرب و غرب وارد کشور می‌ شود؛ بر این اساس در روزهای آینده هوای پایتخت بارانی و همراه با بارش رگبار در برخی مناطق خواهد بود.بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، امروز یکشنبه در استان های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده پیش بینی می‌ شود.

همچنین فردا دوشنبه سامانه بارشی وارد کشور شده و در استان های شمال غرب، غرب و برخی نقاط جنوب غرب و استان های واقع در سواحل غربی و مرکزی خزر و نیز استان‌ های واقع در دامنه‌ های جنوبی البرز مرکزی و استان‌ های واقع در دامنه‌ های زاگرس مرکزی سبب بارندگی، رعد و برق ، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد بارش سبب تگرگ ، در برخی نقاط گرد و خاک و در نقاط مرتفع و سردسیر سبب بارش برف می‌ شود.

روز سه شنبه فعالیت سامانه بارشی تشدید شده و علاوه بر مناطق ذکر شده مناطقی از جنوب و مرکز کشور و شمال شرق کشور را نیز در بر می‌ گیرد.

بیشترین فعالیت سامانه بارشی اواخر دوشنبه و روز سه شنبه در استان های لرستان، خوزستان، کرمانشاه، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، غرب استان های اصفهان و کردستان پیش بینی می شود. و در نهایت چهارشنبه از شدت فعالیت سامانه بارشی کاسته می‌ شود.

در این روز به جز استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان در سایر مناطق کشور، بارش پیش بینی می‌ شود. در این روز به تدریج از سمت غرب از میزان ابرناکی و بارش کاسته می‌شود.

روز پنجشنبه در شمال شرق بارش پراکنده رخ داده و سامانه بارشی از کشور خارج می شود. سه شنبه و چهارشنبه خلیج فارس مواج پیش بینی می‌ شود.

وضعیت جوی تهران حاکی از آن است که امروز هوای پایتخت قسمتی ابری همراه با وزش باد است. کمینه دما در استان تهران ۱۱ درجه سانتی‌ گراد و بیشینه دما به ۲۱ درجه سانتی‌ گراد خواهد رسید. برای روز دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه آسمان تهران در برخی ساعت‌ها بارش باران، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید را به همراه خواهد داشت.

همچنین فرهاد زیویار ۲۶ اسفندماه در ستاد مدیریت بحران لرستان، از هشدار سطح قرمز هواشناسی مبنی بر بارش در سطح استان و ورود سامانه بارشی از ظهر دوشنبه ۲۸ اسفند تا اواسط چهارشنبه ۱ فروردین خبر داد.

اشتراک گذاری