امروز برابر است با :1403-03-05

این ها قدرتمندترین گوشی‌ های اندرویدی جهان هستند

بنچمارک انتوتو لیست قدرتمند ترین گوشی‌ های اندرویدی جهان را منتشر کرده است که شامل دو بخش پرچمداران و میان‌ رده‌ ها می‌ شود.

این لیست که متعلق به ماه آوریل ۲۰۲۴ است نشان می‌ دهد که گوشی راگ فون ۸ پرو با تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۳ در صدر گوشی‌ های پرچمدار قرار دارد.

همانطور که در لیست مشاهده می‌ کنید، اسنپدراگون ۸ نسل ۳ برترین جایگاه را در بین اکثر گوشی‌ های پرچمدار دارد و بعد از آن تراشه دایمنسیتی ۹۳۰۰ جای گرفته است.

گفتنی است اسنپدراگون ۸ نسل ۳ نسبت به نسل قبلی خود ۳۰ درصد افزایش قدرت پردازشی و ۲۵ درصد مصرف انرژی کمتری دارد. قابلیت مهم این تراشه واحد پردازش عصبی (NPU) آن است که ۹۸ درصد سریع‌تر شده و ۴۰ درصد عملکرد در هر وات بهتری برای کارهای هوش مصنوعی دارد.

پردازنده گرافیکی جدید آدرنو در این تراشه نیز با افزایش ۴۰ درصدی در رهگیری پرتو، دارای ۲۵ درصد عملکرد سریع‌ تر و ۲۵ درصد مصرف انرژی کمتر است.

طبق لیست بالا، گوشی راگ فون ۸ پرو با امتیاز ۲۱۲۰۲۱۰ در صدر قرار گرفته و بعد از آن iQOO 12 و رد مجیک ۹ پرو پلاس در رده‌ های دوم و سوم قرار دارند.

در رتبه‌ های بعدی هم ویوو X Fold3 Pro، ویوو X100 Pro، گوشی iQOO 12 Pro، گوشی iQOO Neo9 Pro، اوپو Find X7 Ultra، ویوو X100 و وان پلاس ۱۲ جای گرفته‌ اند.

اما در بخش گوشی‌ های میان‌ رده، گوشی وان‌ پلاس Ace 3V با تراشه اسنپدراگون ۷ پلاس نسل ۳ در جایگاه نخست قرار گرفته است.

بعد از آن گوشی ریلمی GT Neo 6 SE که آن هم مجهز به تراشه اسنپدراگون ۷ پلاس نسل ۳ است قرار گرفته است.

در رده‌ های بعدی، ردمی K70E با تراشه دایمنسیتی ۸۳۰۰ اولترا، ریلمی GT Neo 5 SE با تراشه اسنپدراگون ۷ پلاس نسل ۲ و ردمی نوت ۱۲ توربو با تراشه اسنپدراگون ۷ پلاس نسل ۲ جای گرفته‌ اند.

ما به تازگی شاهد معرفی تراشه اسنپدراگون ۸s نسل ۳ بودیم که انتظار می‌ رود گوشی‌ های مجهز به آن به‌ زودی وارد بازار شوند.

اسنپدراگون ۸s نسل ۳ از همان هسته‌ های اسنپدراگون ۸ نسل ۳ استفاده می‌ کند، اما دارای تفاوت‌ هایی در بخش فرکانس و پردازنده گرافیکی است.

این تراشه از یک هسته اصلی Cortex-X4، چهار هسته Cortex-A720 و سه هسته Cortex-A520 استفاده می‌ کند اما فرکانس آن‌ ها به‌ ترتیب به ۳ گیگاهرتز، ۲.۸ گیگاهرتز و ۲ گیگاهرتز کاهش یافته است.
تفاوت دیگری که بین اسنپدراگون ۸s نسل ۳ و اسنپدراگون ۸ نسل ۳ وجود دارد این است که به جای معماری ۱+۵+۲ از چینش ۱+۴+۳ استفاده کرده است. البته فرایند ساخت همچنان ۴ نانومتری است.

منبع: تکفارس

اشتراک گذاری