امروز برابر است با :1403-03-05

این مرسدس‌ بنز شما را به هر کجای کره زمین می برد !

مرسدس‌ بنز در سال ۲۰۲۰ از کانسپت ویژن آواتار با ویژگی‌ ها و چهره فوق العاده خاص رونمایی کرد. این خودرو، با الهام از فیلم مشهور جیمز کامرون، یعنی آواتار ساخته شده است.

کلمه آواتار مخفف عبارت Advanced Vehicle Transformation است. این عبارت به معنای تغییر شکل پیشرفته خودرو می‌ باشد. مانند آنچه در فیلم آواتار می‌ گذرد، همکاری کامل انسان، ماشین و طبیعت در آینده نشان داده می‌ شود.

در قسمت پشت، ۳۳ فلپ چند منظوره وجود دارد؛ این فلپ‌ ها هنگام حرکت، به طور هماهنگ تغییر حالت می‌ دهند تا آیرودینامیک خودرو بهبود پیدا کند. این کانسپت همانند یک “موجود زنده” عمل کرده و به کاربران خود متصل می‌ شود.

در این خودرو خبری از کنسول، داشبورد و دکمه های کنترلی رایج نیست؛ بلکه یک کنترلر نورانی در وسط وجود دارد که با گذاشتن دست روی آن، برخی از شاخص‌ های بیومتریک از جمله نبض اندازه‌گیری می‌ شوند. به گفته مرسدس‌ بنز نمایشگر مرکزی بزرگ، دروازه‌ ای به سرزمین‌ های دور بوده و می‌ تواند سرنشینان را به طور مجازی به هر جای دیگر کره زمین ببرد.

دیگر اثری از فرمان در این خودرو نیست و این خودرو به فناوری خودران مجهز شده است. چهار پیشرانه برقی در مجموع قادر به تولید ۴۷۰ اسب‌ بخار قدرت هستند. ویژن AVTR، توانایی پیمایش ۷۰۰ کیلومتر مسافت را پس از هر بار شارژ دارد.

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری