امروز برابر است با :1403-03-03

این لامبورگینی در ۳٫۴ ثانیه به سرعت 100 کیلومتر می رسد

کافی است ساخت یک دستگاهSUV پلاگین هیبریدی را به لامبورگینی بسپارید تا خودرویی هیجان‌ انگیز تولید کند. اوروسSE ، نسخه پلاگین هیبریدی از پرفروش‌ ترین مدل این شرکت است که اکنون به قدرت و سرعت بیشتری دست یافته است.

اوروس SE جدید، نسخه پلاگین هیبریدی از پرفروش‌ ترین مدل لامبورگینی اوروس است که اکنون با قدرت و سرعت بیشتری روانه بازار شده. اگر چه مشخصاتPHEV ها معمولاً به موتوری کوچک اشاره دارند، اما لامبورگینی اهل چنین کاری نیست. موتور ۴٫۰ لیتری ۸ سیلندر توئین‌توربو برای تولید قدرتی ویژه با یک دستگاه موتور الکتریکی همکاری می‌ کند.

این موتور الکتریکی که داخل جعبه‌ دنده هشت‌ سرعته اتوماتیک تعبیه شده، ۱۸۹ اسب‌ بخار قدرت و ۴۸۲ نیوتون‌ متر گشتاور تولید می‌ کند. موتور بنزینی دارای قدرت قابل‌ توجه ۶۱۲ اسب بخار و ۷۹۹ نیوتون‌ متر گشتاور است و در مجموع، این دو موتور قدرتی معادل ۷۸۹ اسب بخار و ۹۵۰ نیوتون متر گشتاور ارائه می‌ دهند.

SE جدید در مقایسه با اوروس S، ۰٫۱ ثانیه سریع‌ تر از حالت توقف به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌ رسد و این کار را در ۳٫۴ ثانیه انجام می‌ دهد. شایان ذکر است که پرفورمانته با شتاب‌ گیری ۳٫۳ ثانیه سریع‌ ترین مدل اوروس است. این گاو خشمگین جدید در ۱۱٫۴ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌ رسد.

اوروس SE با مجموعه باتری لیتیوم یونی ۲۵٫۷ کیلووات ساعتی ارائه می‌ شود که در زیر قسمت بار نصب شده و برای بیش از ۶۰ کیلومتر برد الکتریکی خالص مناسب است. این SUV در حالت EV تا سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌ کند و پس‌ از آن، پیشرانه ۷ سیلندر به طور خودکار وارد عمل می‌ شود.

طراحی اوروس پلاگین هیبریدی در کنار تغییرات فنی، ارتقاهایی را نیز تجربه کرده است. چراغ‌ های جلو در کنار جلو پنجره و ورودی‌ های هوا، همچنان حس خشن و تهاجمی بودن را منتقل می‌ کنند. برخی از تغییرات محتاطانه در بخش جلو، با عناصر طراحی برگرفته از ابر خودروی روئلتو دیده می‌ شود.

قسمت عقب ظاهر شکل و جلوه ساده‌ تری به خود گرفته است. چراغ‌ ها در این قسمت با ادوات مشکی‌ رنگی به هم متصل شده‌ اند. نسبت به اوروس S، نیروی آیرو دینامیکی پایین‌ گرای این خودرو ۳۵ درصد افزایش یافته تا چسبندگی هر چه بیشتری بین تایرها و آسفالت فراهم شود.
لامبورگینی این شاسی‌ بلند را با رینگ‌ های ۲۳ اینچی جدید، بیش از ۱۰۰ گزینه رنگ بدنه و ۴۷ تم داخلی به فروش خواهد رساند.

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری