امروز برابر است با :1403-04-27

این قابلیت گوشی سامسونگ سال آینده رایگان نیست!

شرکت سامسونگ اعلام کرده است ویژگی‌ های هوش مصنوعی Galaxy AI تنها تا سال ۲۰۲۵ رایگان خواهند بود و پس از آن پولی خواهد شد.

سامسونگ یکی از غول‌ های فناوری جهان به منظور افزایش تجربه کاربر و امکان استفاده از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در گوشی‌ ها، با معرفی گوشی‌ های سری گلکسی اس ۲۴ سامسونگ، از هوش مصنوعی Galaxy AI خود رونمایی کرد. با استفاده از Galaxy AI می‌ توان صدا را به متن و یا متن را به صدا درآورد، دور یک شی درون عکس‌ های مختلف را دایره کشیده و در اینترنت جستجو کرد، به خلاصه سازی صفحات وب پرداخت و یک سری موارد دیگر انجام داد. قابل ذکر است، این قابلیت‌ ها در حال حاضر رایگان هستند، اما ظاهرا همیشه اینطور نخواهند ماند.

به گفته سامسونگ، ویژگی‌ های Galaxy AI تا پایان سال ۲۰۲۵ در گوشی‌ های گلکسی پشتیبانی‌ شده رایگان خواهند بود و یادآور شد که احتمال دارد استفاده از Galaxy AI از سال ۲۰۲۶ پولی شود.

این احتمال وجود دارد که سامسونگ نسخه پولی هوش مصنوعی Galaxy AI را از سال ۲۰۲۶ روانه بازار کند و آن را Galaxy AI+ بنامد و احتمالاً ویژگی‌ های اولیه و فعلی Galaxy AI مانند سایر شرکت‌ ها به صورت رایگان در دسترس بماند.

لازم به ذکر است، چندین دستیار مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی، مانند ChatGPT، Microsoft Copilot یا جمنای گوگل در ابتدا به صورت رایگان معرفی شدند و بعدها نسخه‌ های پولی آنها بعداً با قابلیت‌ های اضافی وارد بازار شدند.

در اینجا برخی از قابلیت‌ های هوش مصنوعی Galaxy AI سامسونگ آورده شده است:

Circle to Search: کاربران با استفاده از قابلیت Circle to Search می‌توانند با فشار طولانی دکمه هوم، جستجو را انجام دهند. کاربران می‌ توانند برای دیدن نتایج جستجو، روی هر شی روی صفحه دایره بکشند و انتخاب کنند.

Chat Assist: قابلیت Chat Assist به کاربران پیشنهاد پاسخ‌ ها و عبارات مناسب را اراه می‌ دهد تا آن‌ ها با انتخاب درست این پیشنهادات به مکالمه بپردازند. این ویژگی همچنین ترجمه پیام بلادرنگ را به ۱۳ زبان برای کاربران ارائه می‌ دهد.

Interpreter: این قابلیت در نقش یک ابزار ترجمه برای مکالمه با افرادی که به زبان‌ های مختلف صحبت می‌ کنند عمل می‌ کند. این قابلیت مکالمات زنده را در صفحه به دو قسمت تقسیم می‌ کند و کار ترجمه را انجام می‌ دهد. هر دو طرف قادر خواهند بود متن ترجمه شده را بخوانند و همچنین بدون اتصال به اینترنت کار کنند.

Photo Assist: قابلیت Photo Assist به کاربران کمک می‌کند تا با کمک ابزار Generative Edit عکاسی خود را ارتقا دهند. این ویژگی به کاربران این امکان را فراهم می‌ کند تصاویر را بزرگ کرده یا با انجام ویرایش‌ هایی ظاهر تصاویر را بهتر کنند.

منبع: تکفارس

اشتراک گذاری