امروز برابر است با :1403-05-02

این ساعت گران قیمت از ظاهر بوگاتی الهام گرفته است!

جدیدترین هایپر کار بوگاتی یعنی توربیون شبیه ساعت به نظر می‌ رسد؛ این موضوع زمانی گیج‌ کننده‌ تر می‌ شود که بدانید بوگاتی با جیکوب اند کو در ساخت ساعت بوگاتی شیرون توربیون در سال ۲۰۲۰ همکاری داشته است.

ساعت ویژه بوگاتی شیرون توربیون به تعداد ۲۵۰ دستگاه تولید شد و هر کدام از آن‌ ها دارای یک موتور کوچک W۱۶ و همچنین برچسب قیمتی ۲۸۰,۰۰۰ دلار (معادل ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان) بودند.

پس از گذشت چهار سال، جیکوب اند کو بوگاتی توربیون جدید را معرفی کرد که دستاورد ها، پیچیدگی و ظاهر جدیدترین خودروی هایپر اسپرت بوگاتی را دوباره مجسم می‌ کند. این ساعت دارای بدنه تیتانیومی مشکی‌ رنگ و همچنین ۱۶ پیستون تیتانیومی است.

در مدت زمان ۲۰ ثانیه، اجزای موتور به شکل فوق‌ العاده زیبایی حرکت می‌ کنند. این ساعت، اثر هنری متحرکی است که در عصر ساعت‌ های هوشمند خسته‌ کننده، بسیار خاص جلوه می‌ کند.

به گفته جیکوب اند کو، ۱۰ عنصر طراحی مستقیماً از توربیون واقعی الهام گرفته شده است. جدا از مواردی که در بالا ذکر شد، این شرکت خاطر نشان کرد: «شکل کلی ساعت مانند بوگاتی توربیون است، همراه با جلو پنجره آن که توسط دو ورودی هوای جانبی احاطه شده است.

این دو شرکت در سپتامبر ۲۰۲۲ پروژه توربیون خود را آغاز کردند و جیکوب اند کو سال بعد از استودیوی طراحی بوگاتی بازدید کرد. ساعت به‌ دست‌آمده در طی ۱۸ ماه با همکاری تیم طراحی بوگاتی ساخته شد.

تولید این ساعت محدود به ۱۵۰ دستگاه خواهد بود و قیمت آن ۳۴۰ هزار دلار (معادل ۲۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان) گزارش شده است.

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری