امروز برابر است با :1403-04-27

این خودرو سریع‌ ترین شاسی‌ بلند سایز متوسط چینی است

شرکت چری به‌ تازگی تصاویر رندر تیگو ۸L را منتشر کرده است. این خودرو به‌ عنوان شاسی‌ بلند سایز متوسط و همچنین پرچم‌ دار سری تیگو ۸ شناخته می‌ شود. احتمال می‌ رود این خودرو در بازار ایران نیز عرضه شود.

در ۲۶ آوریل، سری تیگو ۸ با خروج تیگو ۸ پلاس +Kunpeng e از خط تولید، به میزان تولید ۵۰۰ هزار دستگاه رسید و این سری را به سریع‌ ترین شاسی‌ بلند سایز متوسط و ۷ نفره چینی تبدیل کرد که به این نقطه عطف رسیده است. در سال ۲۰۲۳، این سری ۱۲۷۰۱۸ دستگاه خودرو فروخت که نسبت به سال قبل ۵٫۴ درصد افزایش داشته است.

در نمای جلو، چری تیگو ۸L دارای جلو پنجره بزرگ‌ تر با طراحی ماتریسی و نقطه‌ ای است که با تزئینات کرومی در اطراف تزئین شده است. از طرف دیگر، چری تیگو ۸L از دستگیره‌ های مخفی درب‌ ها، رینگ‌ های پره‌ ای متراکم و سانروف استفاده می‌ کند. طبق اطلاعات اعلامی قبلی توسط MIIT چین، این خودرو بر روی رینگ‌ های ۱۸، ۱۹ و ۲۰ اینچی عرضه خواهد شد.

علاوه بر این، ابعاد آن ۴۷۹۵/۱۹۳۰/۱۷۲۹ میلی‌ متر و فاصله بین دو محور ۲۷۷۰ میلی‌ متر خواهد بود که از تیگو ۸، تیگو ۸ پرو و تیگو ۸ پلاس فعلی کشیده‌ تر و عریض‌ تر است.در نمای عقب، چراغ افقی با نوشته “CHERY” و طرح اگزوز دو طرفه همراه شده است که اسپرت بودن خودرو را بیشتر برجسته می‌ کند.

قدرت تولیدی از موتور ۲ لیتری توربو شارژ با کد SQRF۴J۲۰ با حداکثر قدرت ۲۵۱ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۳۹۰ نیوتن متر تأمین می‌ شود. چری تیگو ۸L همچنین گزینه‌ های دو چرخ محرک و چهار چرخ محرک را با مصرف سوخت به ترتیب ۷٫۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و ۸٫۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ارائه می‌ دهد.

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری