امروز برابر است با :1403-03-26

استایل آینده‌ نگرانه این کامیون فوق العاده عجیب و خاص است

کن‌ ورث از جدیدترین کامیون خود به نام سوپر تراک ۲ رونمایی کرد. این کامیون با چهره‌ ای فوق‌ العاده عجیب و خاص، جدیدترین محصول از مجموعه نیمه دوستدار محیط‌ زیست شناخته می‌ شود.

کن‌ ورث سوپرتراک ۲ بیشتر شبیه قطار است تا کامیون! این کامیون دوستدار محیط‌زیست، محدودیت‌ ها را در کاهش آیرودینامیک زیر پا گذاشته است و به‌ عنوان بخشی از این تلاش، ظاهری ساده و چرخ‌ های کاملاً پوشانده دارد. سوپر تراک همچنین از آینه‌ های جانبی دیجیتال بهره می‌ برد که نه‌تنها آیرودینامیک را بهبود می‌ دهد، بلکه به ایجاد دید بهتر نیز کمک می‌ کند.

دماغه و چراغ‌ های سوپر تراک۲ از دیگر ویژگی‌ های عجیب‌ و غریب آن هستند. این مدل همچنین دارای سیستم تعلیق متغیر است که می‌ تواند ارتفاع سواری را برای بهینه‌ سازی فاصله یا آیرودینامیک تنظیم کند.

استایل آینده‌ نگرانه در داخل کابین نیز ادامه دارد، چرا که صندلی مرکزی برای راننده و نمایشگر کیلومتر شمار ۱۵ اینچی در برابر او وجود دارد. پشت فضای کابین، اتاق‌ خوابی با یک تخت وجود دارد.

نیروی این کامیون با موتور دیزلی PACCAR MX-11 تأمین می‌ شود که ۴۴۰ اسب بخار قدرت تولید می‌ کند و به سیستم هیبریدی ملایم ۴۸ ولتی مجهز است که از نسل بعدی باتری‌ های لیتیوم یون استفاده می‌ کند. استفاده از این باتری‌ ها باعث شده تا این کامیون به فن‌ های الکتریکی و فرمان الکتریکی و همچنین پمپ‌ های خنک‌ کننده الکتریکی و HVAC مجهز شود.

همه این‌ ها قبلاً به‌ صورت مکانیکی هدایت می‌ شدند. کن‌ ورث خاطر نشان کرد که فن موتور به‌ تنهایی می‌ تواند تا ۸۰ اسب بخار قدرت تولید کند.علاوه بر کمک به بهبود کارایی، سیستم هیبریدی امکان اقامت شبانه را با موتور خاموش فراهم می‌کند. این امر می‌ تواند به کاهش چشمگیر انتشار گازهای گلخانه‌ ای کمک کند، چرا که رانندگان کامیون نیازی به روشن نگه‌ داشتن کامیون‌ های خود ندارند.علاوه بر موتور کارآمدتر، SuperTruck 2 و تریلر آن به طرز شگفت‌ آوری سبک‌ وزنند. وزن کامیون و تریلر روی هم ۱۱۸۳۹ کیلوگرم است که ۳۲۲۱ کیلوگرم کمتر از کامیون‌ های معمولی است.

منبع: خبر آنلاین

اشتراک گذاری