امروز برابر است با :1403-04-26

آیا سهمیه عیدانه بنزین در راه است؟

گاهی دولت برای کمک به مردم جهت استفاده از ظرفیت سفرهای نوروزی مقداری سهمیه جداگانه ویژه ایام نوروز به وسایل نقلیه اختصصاص میداد که این روزها با نزدیک شدن به ایام تعطیلات عید نوروز 1403 زمزمه سهمیه بنزین عید نیز به گوش می رسد.

وزیر نفت به تازگی در خصوص اختصاص سهمیه بنزین ویژه سفرهای نوروزی اظهار کرده است:تمام تلاش خود را به کار بستیم تا ان‌شاءالله مردم عزیز در بحث تعطیلات عید نوروز دچار مشکل نشوند. به هرجهت تمامی 4200 جایگاهی سراسر کشور حتی در روز‌های سال 1402 که مصرف بنزین به 143 میلیون لیتر رسید، ولی هیچ‌ جایگاهی متوقف نشد.

وی با اشاره به اینکه با برنامه‌ ریزی در مدیریت مصرف داریم، همه موضوعات در این خصوص را پوشش دادیم تا سوخت رسانی دچار مشکل نشود، گفت:جایگاه سیار هم داریم که در اختیار بخش خصوص قرار دارد. در شهریور 1400 در زمان تحویل دولت، تولید بنزین 96 میلیون لیتر در روز بود، ولی امروز با فاز دوم پالایشگاه آبادان حدود 114 میلیون لیتر تولید بنزین در روز را شاهد هستیم.

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز از افزایش کارت سوخت آزاد جایگاه‌ها در نوروز 1403 خبر داد و گفت:کارت سوخت جایگاه‌ ها در ایام نوروز افزایش می‌ یابد تا دچار مشکل نشویم. کارت آزاد جایگاه‌ ها در نوروز با توجه به میزان تردد و بالا بودن فروش آن‌ ها به جایگاه‌ های توزیع سوخت اختصاص می‌ یابد.

اشتراک گذاری