امروز برابر است با :1403-04-27

آیا تغییری در سهمیه بنزین خودرو ها ایجاد شده است؟

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌ های نفتی گفت: در زمینه سهمیه بنزین ۶۰ لیتر مردم تغییری حاصل نشده و بنزین با نرخ آزاد نیز به میزان تقاضا موجود است و متقاضی بر حسب نیاز می‌ تواند نسبت به سوخت‌ گیری اقدام کند.

بنزین یکی از اصلی‌ ترین منابع انرژی در دنیا است و قیمت بنزین در هر کشوری متفاوت است، بسته به عوامل مختلفی مانند تولید محلی، واردات، فروش و تقاضا و همچنین قوانین مالیاتی و سیاسی. در بسیاری از کشور ها، دولت یا سازمان‌ های دولتی نظارت بر تعیین قیمت بنزین دارند و ممکن است قیمت بنزین بر اساس آنچه دولت می‌ خواهد به‌عنوان یک مبلغ ثابت تعیین شود.
جعفر سالاری‌ نسب با اشاره به میزان مصرف بنزین در کشور اظهار کرد: درحال‌حاضر حدود ۱۱۵ میلیون لیتر در روز بنزین مصرف می‌ شود، میزان ذخایر در انبار های کشور کافی است و مشکلی بابت تامین وجود ندارد.

وی به ایلنا تاکید کرد: ما ملزم به توزیع بنزین هستیم که بدون مشکل این روند طی شده و مشکلی از بابت تامین و توزیع بنزین وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در خصوص تاثیر کاهش سهمیه بنزین با نرخ آزاد ۳ هزار تومانی بر کاهش مصرف گفت: هنوز آماری در این زمینه حاصل نشده است.

وی یاد آور شد: در زمینه سهمیه بنزین ۶۰ لیتر مردم تغییری حاصل نشده و بنزین با نرخ آزاد نیز به میزان تقاضا موجود است و متقاضی بر حسب نیاز می‌تواند نسبت به سوختگیری و تامین سوخت اقدام کند.

سالاری‌ نسب خاطرنشان کرد: اکنون بنزین با کارت آزاد و نرخ دوم در تمام استان‌ های کشور و حتی استان سیستان و بلوچستان در حال توزیع است. ابتدا کاربران از موجودی ۶۰ لیتر بنزین کارت سوخت شخصی استفاده می‌ کند و در صورتی که کارت موجودی نداشته باشد، می‌توانند از ۱۰۰ لیتر بنزین با نرخ دوم و آزاد یعنی ۳ هزار تومان اقدام به سوخت‌گیری کنند و اگر مازاد بر این میزان هم نیاز به سوخت داشتند در اختیار دارنده خودرو قرار خواهد گرفت و مشکلی از این بابت نیست.
وی در ادامه درباره طرح کدینگ بیان کرد: درحال‌ حاضر فقط در استان سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان اجرا می‌ شود و هیچ و برنامه و تصمیمی برای اجرای این طرح در دیگر استان‌ ها نداریم.

اشتراک گذاری