امروز برابر است با :1402-01-03
چاپ پارچه دیجیتال

مزایای چاپ پارچه به روش دیجیتال برای منسوجات در چیست؟

دستگاه های چاپ دیجیتال پارچه نیاز به استفاده از جوهر متفاوتی دارند. در چاپ دیجیتال منسوجات، جوهر توسط نازل های ریز متعدد در داخل یک سر چاپ بر روی بستر چاپ می شود. این فرآیند چاپ مستلزم استفاده از جوهر با قابلیت اجرای بالاتر برای جلوگیری از انسداد نازل و خرابی هد چاپ است.

علاوه بر این، چاپ دیجیتال منسوجات در صورت استفاده از جوهر با طیف رنگی بزرگ، چاپ با کیفیت بالا را امکان پذیر می کند. همچنین برای جلوگیری از خوردگی سرها باید بسیار خالص باشند. این بدان معنی است که یک مرحله تصفیه اضافی در تولید ضروری است. به دلیل این ویژگی های خاص، جوهرهای دیجیتال گرانتر از جوهرهای چاپ معمولی هستند و بنابراین هزینه چاپ دیجیتال پارچه را افزایش می دهند.

درآمد چاپ دیجیتال منسوجات

در مقابل هزینه‌های چاپ دیجیتالی پارچه، چاپگرهای دیجیتال منسوجات مزایای ارزشمندی را ارائه می‌دهند که به صرفه‌جویی در هزینه‌ها یا ایجاد درآمد جدید کمک می‌کند.

هزینه نیروی کار کمتر

چاپگرهای معمولی باید توسط چندین اپراتور کار کنند، زیرا کارهای دستی زیادی که باید در طول فرآیند چاپ انجام شوند. در نتیجه، چاپ معمولی مستلزم هزینه های بالایی است. از سوی دیگر، دستگاه‌های چاپ دیجیتال پارچه تقریباً کاملاً خودکار هستند، به این معنی که فقط یک یا دو اپراتور برای کار با دستگاه باید حضور داشته باشند. اگر چندین ماشین را راه اندازی کنید، این عدد به کمتر از یک اپراتور در هر ماشین کاهش می یابد، زیرا اپراتورها می توانند بیش از یک ماشین را به طور همزمان اجرا کنند. بنابراین، انتقال به چاپ-پارچه-دیجیتال/https://bafno.com می تواند به چاپگرها در صرفه جویی در نیروی کار و در نتیجه هزینه چاپ پارچه دیجیتال کمک کند.

بدون هزینه حکاکی صفحه

در چاپ دیجیتال پارچه، طرح دیجیتال مستقیماً روی پارچه چاپ می شود. هیچ صفحه نمایش چرخشی مورد نیاز نیست. این نه تنها باعث صرفه جویی در زمان ارزشمند حکاکی می شود، بلکه چاپگرها از هزینه های اضافی خود صفحه نمایش نیز صرفه جویی می کنند.

طول عمر بیشتر هدهای چاپ

چاپگرهای پارچه دیجیتال SPGPrints به فناوری Archer مجهز هستند که با قرار دادن هدهای چاپ دورتر از بستر، آسیب سر چاپ را کاهش می دهد. به همین دلیل، فناوری Archer+ به شما کمک می کند تا طول عمر هدهای چاپ را افزایش داده و در هزینه های تعمیر صرفه جویی کنید. از آنجایی که هدهای چاپ یکی از گران‌ترین قطعات یک دستگاه چاپ دیجیتال هستند، افزایش طول عمر آن می‌تواند باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه چاپگرها در یک دوره زمانی شود.

 زمان چرخش کوتاه تر

با کمک چاپ-پارچه-سابلیمیشن/https://bafno.com ، چاپگرها می توانند میزان تولید خود را افزایش داده و زمان چرخش خود را کوتاه کنند. این کار چاپگرها را قادر می‌سازد تا از تحویل سریع‌تر اطمینان حاصل کنند و خواسته‌های مشتریان خود را برآورده کنند، اما کارهای چاپ بیشتری را نیز انجام دهند. توسط چاپگرهای پارچه دیجیتالی که به برندهای فست مد ارائه می‌دهند ثابت شده است که این برندها مایلند به جای چند هفته، برای یک متر پارچه هزینه بیشتری بپردازند که در عرض چند روز تحویل داده شود. این بدان معناست که هزینه چاپ دیجیتال پارچه دیجیتال اضافی را می توان تا حد زیادی از مشتری شما دریافت کرد.

به دلیل زمان طولانی چاپ معمولی، برندهای مد باید متر پارچه ای را که می فروشند تخمین بزنند و کار چاپ خود را بر اساس این تخمین قرار دهند. با این حال، از آنجایی که چاپ دیجیتال منسوجات فرآیند چاپ را تسریع می‌کند، برندهای مد را قادر می‌سازد تا دسته‌های کوچکی را چاپ کنند و سفارش‌های تکراری را زمانی که نوع خاصی از لباس‌ها فروش خوبی دارند، انجام دهند.

کاهش مصرف جوهر

اگرچه جوهر دیجیتال گرانتر از جوهر مورد استفاده برای چاپ معمولی است، فرآیند چاپ دیجیتال – و به ویژه فناوری Archer+ – به شرکت های چاپ کمک می کند تا مصرف جوهر خود را کاهش دهند. استفاده از جوهر فناوری Archer+ 20 درصد کمتر از سایر فناوری های چاپ است. به این ترتیب مصرف جوهر شما کاهش می یابد و هزینه چاپ دیجیتال پارچه شما نیز کمتر می شود.

منبع این مطلب با ما باش و یاد بگیر

اشتراک گذاری